Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

policja Fot. Archiwum własne
policja

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi codziennie czuwają nad zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku na drogach naszego powiatu. Jednym z realizowanych zadań jest eliminowanie nietrzeźwych kierowców, którzy są sporym zagrożeniem dla bezpieczeństwa, także w powiecie złotoryjskim. W miniony weekend funkcjonariusze zatrzymali 3 pijanych kierowców.

Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli drogowej na trasie Brochocin-Wojciechów. W trakcie wykonywanych czynności policjanci wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 0,54 promila alkoholu w organizmie 22-latka.

W niedzielny poranek, na jednej z ulic Złotoryi policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki VW. Kierującym okazał się 35-letni mieszkaniec Bolesławca. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 2,09 promila.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany do kontroli w Wojcieszowie. W trakcie wykonywania czynności wobec kierującego pojazdem marki Citroen, policjanci wyczuli silną woń alkoholu a zaraz potem okazało się, że mężczyzna nie może utrzymać równowagi. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał się, że wcześniej spożywał alkohol. Wynik badania alkomatem był jednoznaczny- 3,29 promila alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwym kierowcom zostało zatrzymane prawo jazdy, a o ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Za jazdę po pijaku grozi im kara pozbawienia wolności do 2 lat.

źródło: KPP Złotoryja
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.