MOPS przyjmuje wnioski na 500+ na kolejny rok

Uczniowie
Uczniowie

Od początku sierpnia można składać wnioski na świadczenie wychowawcze (500+) na nowy okres tj. od 1 października 2017 roku do 30 września 2018 roku.

Jeśli kompletny i prawidłowo wypełniony wniosek zostanie złożony  do 31 sierpnia, przyznanie świadczenia wychowawczego oraz wypłata przyznanego świadczenia za miesiąc październik nastąpi do 31 października tego roku, a więc zostanie zachowana ciągłość wypłat świadczenia wychowawczego także od pierwszego miesiąca nowego okresu.

Program Rodzina 500 plus to nieopodatkowane 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. Rodziny o niskich dochodach otrzymają wsparcie także na pierwsze lub jedyne dziecko.   Świadczenie nie jest opodatkowane – rodzice otrzymują 500 zł, od których nie muszą odprowadzać podatku ani żadnych składek.

W 2016 roku, na świadczenia wychowawcze dla złotoryjskich rodzin, wydatkowano 5 215 516 zł . Świadczenia wypłacane były od pierwszego kwietnia dla 828 rodzin. Na pierwsze i kolejne dziecko  532 rodziny. Na drugie i kolejne 296 rodzin. Świadczeniem objętych było 1236 dzieci.

Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (Rodzina 500+) na nowy okres  przyjmowane  w Miejskim Ośrodku   Pomocy Społecznej w Złotoryi ul. B. Chrobrego 1 (pokój nr 21-22)  w dni robocze. Wniosek można też złożyć online  za pomocą e-wniosków (Empatia, PUE-ZUS, Bankowości Elektronicznej, ePUAP) lub wysłać pocztą  na adres MOPS w Złotoryi.

Druki   wniosków (format doc)   o  ustalenie  prawa  do   świadczenia wychowawczego (Rodzina 500+) wraz  z załącznikami  znajdują się pod tym linkiem.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.