Młodzież złotoryjska - jaka jest?

Forum Równać Szanse Fot. Archiwum własne
Forum Równać Szanse

Celem Lokalnego Forum Równać Szanse było zebranie doświadczeń osób działających na rzecz młodzieży  w Złotoryi: przedstawicieli instytucji samorządowych, organizacji pozarządowych, nauczycieli.

Ilu macie młodych w wieku 13-19 lat? Jacy oni są, co ich interesuje? Jakie są ich pasje? Jeżeli się temu nie przyjrzycie to będziecie działać intuicyjnie. Ja się nie zgadzam na to by swoje marzenia mogli realizować tylko młodzi ludzie w Warszawie Łodzi czy Poznaniu. Mają do tego prawo młodzi ze Złotoryi czy innej małej miejscowości. Trzeba nas wszystkich aby pomóc młodym ludziom. Dzisiaj nie wymyślimy jak im pomóc, ale przynajmniej dokładnie przyjrzyjmy się rzeczywistości- mówił na początku spotkania Artur Łęga dyrektor Programu Równać Szanse.

Uczestnicy podzieleni na kilka grup tworzyli obraz młodzieży złotoryjskiej. To co zostało powiedziane w podsumowaniach prac grup warsztatowych na pewno stanowi cenny zestaw spostrzeżeń, dotyczących młodzieży złotoryjskiej i tego co im oferują dorośli. Nie był to jednak obraz precyzyjny, poparty liczbami. Przede wszystkim był to obraz jednostronny - powstał bez udziału młodzieży.  

Diagnoza potrzeb i problemów młodzieży złotoryjskiej, którą wykonaliśmy w 2014 roku już jest nieaktualna - mówiła Barbara Zwierzyńska Doskocz.

Warto się zastanowić nad stworzeniem struktury na bazie szkół, instytucji samorządowych i organizacji pozarządowych, dzięki której można by cyklicznie zbierać różnorodne dane dotyczące młodzieży złotoryjskiej. Dane, które będą pomocne w identyfikacji ich potrzeb i problemów, które pomogą zaplanować skuteczne działania, by młodzi złotoryjanie mogli realizować swoje marzenia.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.