Mieszkanka Złotoryi w Sky Tower Run 2019

Anna Ficner
Anna Ficner

26 maja we wrocławskim Sky Tower odbyły się Mistrzostwa Polski w biegu po schodach.  Wśród pań triumfowała mieszkanka Złotoryi Anna Ficner z czasem 6:15.

Tower running, czyli bieg po schodach, to wyjątkowo wymagająca dyscyplina, o czym mogli przekonać się uczestnicy 6 edycji Sky Tower Run. Zawodnicy startowali kaskadowo w godzinach 10:00 - 17:00, co 20 sekund w 15-osobowych grupach. W ostatniej turze wyruszyła tzw. Elita - najmocniejsi zawodnicy, wśród których biegł dotychczasowy mistrz - Piotr Łobodziński, który znów okazał się nie do pokonania. Mężczyzna w tym roku zwyciężył również w wyścigu The Empire State Building Run-Up w Nowym Jorku. W ramach Sky Tower Run odbywały się również Mistrzostwa Polski Strażaków w biegu po schodach - pożarnicy wbiegli na 49 piętro w strojach sportowych oraz w mundurze bojowym, czyli tzw. pełnym rynsztunku. Najlepszym biegaczem okazał się tu Damian Razmus z KP PSP Zgorzelec. Ciężki strój, kask, maska gazowa oraz butla tlenowa nie przeszkodziły strażakowi w pokonaniu wymagającej trasy w 9:56.

Najstarszy uczestnik Sky Tower Run miał 81 lat - pokonał on schody w czasie 10:14. Najwolniejszemu biegaczowi zajęło to 28:07.

- Gratuluję wszystkim uczestnikom. Ten dzień to była okazja nie tylko do składania życzeń naszym mamom, ale również wyjątkowej rywalizacji, której na co dzień nie sposób spotkać. Emocji nie brakowało - mówi Jacek Urbanowicz z Pro-Run Wrocław, organizującego wydarzenie. 

Informacja prasowa
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.