Międzynarodowa rywalizacja

Paraolimpiada 2017
Paraolimpiada 2017

120 uczestników z Polski, Czech i Niemiec rywalizowało podczas złotoryjskiej Paraolimpiady. Pojawił się również czek  na ponad 1250000 Euro.

20 października 2017r. w Hali Sportowej Tęcza w Złotoryi odbyła się Paraolimpiada Złotoryja 2017. Impreza została zorganizowana  w ramach realizowanego przez Powiat Złotoryjski projektu ERL - Educatio, Repetitio, Labora – kształcenie ustawiczne osób z niepełnosprawnością.  

Paweł Kurant, Kierownik Wspólnego Sekretariatu Programu Współpracy Interreg Polska Saksonia 2014-2020, który w czasie otwarcia wręczył partnerom projektu symboliczny czek na ponad 1 250 000 Euro, przyznanych w ramach umowy na dofinansowanie projektu.

W Paraolimpiadzie wzięły udział niepełnosprawne intelektualnie osoby z Polski, Czech i Niemiec. W sumie w rywalizacji zmagało się 120 uczestników z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Złotoryi, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wojcieszynie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Świerzawie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotoryi oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wojcieszowie, a także Lebenshilfe “Altmark-West” GmbH Gardelegen i Werkstatt für Behinderte St. Michael Panschwitz Kuckau z Niemiec oraz Arkadie Teplice z Czech.

Organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Złotoryi. którego uczniowie, kształcący się w zawodzie "pracownik pomocniczy obsługi hotelowej", zapewnili profesjonalną obsługę gości.

Paraolimpiada 2017


źródło: powiat.zlotoryja.pl
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.