Marek Zdancewicz z brązowym medalem Pucharu Europy w Taekwon-do

Marek Zdancewicz, Sportowa Akademia Taekown-do
Marek Zdancewicz, Sportowa Akademia Taekown-do

W miniony weekend 9-11.06.2017 w Lublinie odbył się VIII Puchar Europy w Taekwon-do oraz Międzynarodowy Puchar Dzieci i Kadetów w Taekwon-do.

W zawodach wystartowało 749 zawodników z 22 krajów. Sportowa Akademia Taekown-do wyjechała w pięcioosobowym składzie, w tym dwóch to najbardziej zaawansowani zawodnicy złotoryjskiej sekcji Jakub Serok i Marek Zdancewicz.Obaj wystartowali w kategorii wiekowej juniorów 14-17 lat.

Znakomicie zaprezentował się Marek Zdancewicz, który wywalczył brązowy medal w konkurencji walk sportowych w kategorii wagowej do 68kg. Dla obu zawodników był to bardzo cenny wyjazd ze względu na wysoki poziom organizacyjny i sportowy turnieju. Był to ostatni start SAT w tym sezonie startowym. Wyjazd na Puchar Europy oraz udział w pozostałych turniejach w sezonie 2017 były możliwe dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta w Złotoryi.

Sportowa Akademia Taekwon-do szykuje dla najmłodszych członków “Klubowy Turniej Taekwon-do”, który odbędzie się 22.06.2017 w Szkole Podstawowej nr 1 w Złotoryi. Następnie już 24.06.2017 zawodnicy SAT wyjeżdżają na obóz sportowy “Letnia Akademia Taekwon-do – Łazy”.


Gabriela Forgiel , SAT
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.