Kto nie nosi ten roznosi!

Złotoryja szyje
Złotoryja szyje

Radni mają możliwość wprowadzenia  w przyszłym tygodniu w Złotoryi obowiązkowego zakrywania twarzy przez noszenie maseczek podczas wyjścia na zakupy, z psem na spacer czy przemieszczania się do pracy oraz prewencyjnej dezynfekcji miasta.

Radny Maciejewski Paweł zapytał mieszkańców za pośrednictwem facebooka co o tym sądzą. Wypowiedzi mieszkańców nie były jednoznaczne. Wiele osób było za wprowadzeniem tego obowiązku jednak były też głosy przeciwne.

Wiadomo, że koronawirus przenosi się głównie drogą kropelkową. Wiele osób jest zarażonych, ale nie ma objawów. Można być zarażonym, nie chorować i zarażać. Maseczka na twarzy zapewnia znaczną redukcję przenoszenia  wirusa. Jest znakiem, który uświadamia naocznie, że jest zagrożenie. Ogranicza dotykanie rękoma nosa i ust.

Barbara Zwierzyńska-Doskocz, która w mediach społecznościowych wspiera akcję szycia maseczek i zachęca mieszkańców do ich noszenia, wolałaby zaapelować do złotoryjan niż narzucać taki obowiązek.

Dlaczego noszenie maseczek jest ważne -film.

Jutro radni złotoryjscy przetestują posiedzenie komisji Rady Miejskiej online. Nie wiadomo czy posiedzenia komisji i sesji online będą dostępne dla publiczności. tekst

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.