"Konstytucja dla biznesu" już wkrótce

sejm
sejm

Od listopada 2016 Ministerstwo Rozwoju pracuje nad  projektem ustawy nazywane powszechnie „Konstytucją dla biznesu”. Obecnie nowe rozwiązania są konsultowane i pod koniec marca   marca 2017  będą przesłane do do Sejmu. Rozwiązania mają wejść  w życie od 1 września tego roku,

Ustawa  istotnie wzmocni pewność i bezpieczeństwo prawne przedsiębiorców dzięki   wprowadzeniu  kilku podstawowych zasad prawnych odnoszących się do przedsiębiorców, z których najważniejsze to: wolność działalności gospodarczej, pewność prawa, proporcjonalność, domniemania niewinność, czy milcząca zgoda.

Ustawa ułatwi również początkującym przedsiębiorcom podejmowanie działalności gospodarczej oraz sprawi, że jej prowadzenie będzie dla nich w początkowym okresie mniej kosztowne. Są to między innymi następujące  rozwiązania:  

  • Działalność  na mniejszą skalę (przychody miesięczne do 50% minimalnego wynagrodzenia - a więc w 2017 roku nie powinny one być wyższe niż 1000 zł) nie będzie uznawana za działalność gospodarczą (drobny handel, świadczenie drobnych usług np. korepetycji).
  • Ulga na start, czyli zwolnienie ze składek na ubezpieczenie społeczne przez pierwsze 6 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej, co powinno być zachętą do podejmowania pierwszej działalności gospodarczej (zachowana zostaje zasada tzw. małego ZUS, czyli 50% składka na ubezpieczenia społeczne przez pierwsze 2 lata od rozpoczęcia działalności gospodarczej).To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.