Karta Dużej Rodziny w Złotoryi

dzieci Fot. Archiwum własne
dzieci

Na sesji Rady Miejskiej 26 czerwca 2014 r. radni zmienili statut Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej dodając zadania w zakresie zasiłków dla opiekunów oraz Karty Dużej Rodziny. Za przyjęciem uchwały głosowało 13 radnych, jeden się wstrzymał. 

Karta Dużej Rodziny jest ogólnopolskim programem stworzonym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, z którego mogą skorzystać rodziny z co najmniej trójką dzieci (niezależnie od dochodu). Jak czytamy na stronie rodzina.gov.pl rodzicom przywileje przysługują dożywotnio, ich dzieciom do 18 roku życia lub do osiągnięcia 25 roku życia pod warunkiem kontynuowania nauki.

Posiadaczom Karty przysługują zniżki oraz dodatkowe uprawnienia związane z kulturą, rekreacją, czy transportem. Miejscem ich realizacji nie jest tylko miejscowość zamieszkania, ale również teren całego kraju. Należy tutaj wspomnieć, że kartę mogą honorować nie tylko gminy, czy inne instytucje publiczne, ale także prywatni przedsiębiorcy, którzy zechcą wspierać wielodzietność. Z listą honorowanych zniżek można zapoznać się na stronie projektu. Na wniosek członka rodziny wielodzietnej taką kartę przyznaje burmistrz. 

Jak KDR będzie wyglądać w złotoryjskich realiach? Dowiemy się w najbliższych czasie. Naszym zdaniem warto, aby znalazły się w ofercie zniżki na halę sportową, do kina w ZOK-u, czy zniżki na przejazd dotowanymi autobusami do Legnicy. 

Miejmy nadzieję, że tego typu programy będą początkiem prawdziwej polityki prorodzinnej nie tylko w naszym państwie, ale również w naszej okolicy.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.