Jest szansa na remont chodnika!

Ulica Staszica, Złotoryja Fot. Archiwum własne
Ulica Staszica, Złotoryja

Pisaliśmy już kilka razy na temat chodnika przy ul Staszica. Radna Agnieszka Zawiślak na prośbę mieszkańców składała interpelacje, żeby miasto wyremontowało o chodnik, bo nie da się po nim normalnie chodzić. Jest tam pełno dziur, nierównych płyt i niebezpiecznych uskoków.

Dotychczasowym argumentem przeciw był fakt,  że droga ta nie należała do miasta i nie  Urząd Miasta był odpowiedzialny za jej remontowanie. Obecnie sytuacja się zmieniła. Droga została przyporządkowana do Gminy Miejskiej Złotoryja.  Bardzo ucieszyła się z tego radna Agnieszka Zawiślak, która od dawna lobbowała w tej sprawie u burmistrza. Po podjęciu uchwały przez radnych powiedziała:

Skupię  się  teraz na ulicy Staszica, bo mieszkańcy stale narzekają na ten chodnik. Wczoraj podjęliśmy uchwałę o przejęciu tej drogi obejmującej kilka ulic. Dla mieszkańców jest to informacja, że już nie powiat, nie województwo, a nasza Gmina Miejska Złotoryja będzie musiała w końcu naprawić ten feralny chodnik. Po formalnym przejęciu, nic już nie będzie stało na przeszkodzie, aby podjąć działania naprawcze.

Ludziom może się wydaje, że radni nie przejmują się mieszkańcami, a tak nie jest. Ja wielokrotnie składałam interpelacje, ale droga nie była nasza i niewiele można było z tym zrobić. Teraz sytuacja się zmieniła i jestem pewna, że zostaną podjęte działania zmierzające do naprawy chodnika, co z pewnością ułatwi życie złotoryjanom.

Poniżej projekt już podjętej uchwały i plan ulic przejętych przez miasto.

Uchwała

Plan

 

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.