Jaki powiat wybierze Wojcieszów w referendum?

Wojcieszów Fot. Kajetan Kukla
Wojcieszów

Wojcieszów:W niedzielę  2 lipca 2017 r.  odbędzie się referendum lokalne w sprawie odłączenia się gminy od powiatu złotoryjskiego.

Ponad 90 procent  młodzieży z Wojcieszowa uczy się w jeleniogórskich szkołach średnich. Wojcieszowianie dojeżdżają tam też do pracy i korzystają z pomocy lekarskiej. Jednak sprawy urzędowe, między innymi w urzędzie skarbowym czy w sądzie muszą załatwiać w Złotoryi, a niektóre nawet w Legnicy.

Mieszkańcom Wojcieszowa zawsze było bliżej do Jeleniej Góry niż do Złotoryi - stwierdził Łukasz Horodyski, radny powiatowy.

Mieszkańcy Wojcieszowa chcą się odłączyć ponieważ  powiat złotoryjski jest bardzo zadłużony. Suma jego zobowiązań na koniec ubiegłego roku to  24,5 miliona złotych. Dług szpitala to kolejne 19 milionów złotych, niemal tyle samo co planowane na rok 2017 dochody powiatu. Nie ma środków na inwestycje i promocję. 

Wniosek referendalny musiało poprzeć co najmniej 10 procent mieszkańców Wojcieszowa czyli około 310 osób.  Jeżeli frekwencja będzie większa niż 30 procent to pozytywny wynik  zobowiąże władze miasta do podjęcia działań na rzecz zmiany. Ostateczna decyzja w tej sprawie należeć będzie jednak do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.