Gazyfikacja w Zagrodnie rozpoczęta?

Rada Gminy Zagrodno Fot. Archiwum własne
Rada Gminy Zagrodno

W Gminie Zagrodno tylko 7% mieszkańców korzysta z gazu sieciowego. Aby zwiększyć dostępność gazu rozpoczęto procedurę administracyjną związaną z gazyfikacją.


Gaz ziemny jest tanim, bezpiecznym i wygodnym w użyciu paliwem. Od lat jest wykorzystywany w gospodarstwach domowych, nie tylko do ogrzewania i gotowania, ale coraz częściej również do klimatyzacji, a nawet jako źródło energii elektrycznej. Gaz ziemny jest przyjazny środowisku - korzystanie z niego przyczynia się do ograniczenia problemu smogu i tym samym poprawia jakość powietrza. Nie wszędzie jest jednak dostępny. Obecny poziom gazyfikacji gmin z powiatu złotoryjskiego wynosi:

Złotoryja - 84%
Gmina wiejska Złotoryja -16%
Gmina Zagrodno - 7%
Gmina Pielgrzymka - 0,05%
Gmina Świerzawa - 0%
Gmina Wojcieszów - 0%

Stopień gazyfikacji konkretnej gminy wyznacza się jako iloraz liczby mieszkańców w gospodarstwach domowych przyłączonych do sieci gazowej do łącznej liczby mieszkańców w gospodarstwach domowych na obszarze gminy.

Mieszkańcy  Zagrodna są zainteresowani rozbudową sieci gazowej. W lutym 2020 r. radny Jan Kotylak zawnioskował o ustalenie harmonogramu przygotowań do budowy kanalizacji w gminie oraz przygotowań do gazyfikacji tak, aby doprowadzić gaz do już istniejących domów. Sformułował interpelację, na którą dostał odpowiedź w kwietniu, że wszczęta została procedura administracyjna związana z gazyfikacją Gminy Zagrodno. Na sesji w lipcu zapytał, jaki jest postęp w tej sprawie. Poprosił, żeby na następnej sesji została przedstawiona informacja, o tym jakie są postępy w  sprawie gazyfikacji.

tekst

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.