FotoCon by Techland we Wleniu

FotoCon we Wleniu
FotoCon we Wleniu

Już jutro, niespełna 30 kilometrów od Złotoryi, we Wleniu, rozpocznie się FotoCon by Techland  pierwsze na świecie, unikatowe, międzynarodowe wydarzenie dla fotografów i cosplayerów.

Cosplay to nie tylko "przebieranie się". To zabawa, hobby, pasja, ciągłe doskonalenie siebie i swoich umiejętności. Jakich? Od występów scenicznych przez pozowanie na szyciu i obróbce różnych materiałów kończąc. - mówi Mateusz Zahora, znany polski fotograf cosplayowy ze Studia Zahora.

Tegoroczny FotoCon odbywa się w najbliższy weekend 11-13 sierpnia we Wleniu, który stanie się na kilka dni światową stolicą cosplayu, a okoliczne ruiny, mosty i lasy przeistoczyły się w najprawdziwsze fotograficzne studia pełne postaci rodem z bajek, filmów oraz gier. W tym roku dodatkową atrakcją zostanie krótki przemarsz uczestników imprezy ulicami miasta wraz z możliwością zrobienia sobie wspólnego zdjęcia, w sobotę, pomiędzy godziną 12 a 13.

Fotocon jako konwent to [...] ewenement na skalę europejską. Bardzo podoba mi się pomysł wydarzenia, gdzie spotykają się fotografowie i cosplayerzy, którzy bez zbędnych otoczek i atrakcji skupiają się na pracy. Jest to też okazja do poznania wielu ciekawych ludzi i zdobycia bezcennych kontaktów. - kontynuuje Mateusz.

Zeszłoroczna edycja tego unikatowego wydarzenia przyciągnęła aż 239 uczestników, w tym 90 cosplayerów oraz 79 foto i wideografów. Wielu z nich przybyło z bardzo daleka, ponieważ z aż 19 różnych krajów zamieszkania, na liście których znaleźć można np. USA, Chiny czy Włochy. Dodać należy, że FotoCon jest imprezą zamkniętą, a wybrani zostali uczestnicy naprawdę zainteresowani zdjęciami oraz cosplayem.


Wleń jest bardzo małym miastem. Nie ma tu nowoczesnych budowli. Nocnego życia też nie dostrzegłem za bardzo. Dlatego jest to bardzo dobre miejsce, aby się zatrzymać i wyciszyć. Plusem jest malownicza okolica i to, że dookoła Wlenia znajduje się multum ciekawych, wartych odwiedzenia miejsc.- opisuje dalej Mateusz Zahora.

Dodać należy, że impreza wspierana jest przez firmę Techland, potentata w dziedzinie gier wideo w Polsce, która jest drugi rok z rzędu tytularnym partnerem tegorocznej edycji.

Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji

Krzysztof Jodko-Narkiewicz
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.