Działajmy razem

Działajmy razem 1
Działajmy razem 1

Wzajemne, nie do końca pozytywne postrzeganie się młodych i starszych wzmacniane jest panującymi w społeczeństwie stereotypami: "Z innej epoki, starej daty, nudny, pouczający, schorowany". A z drugiej strony: "Ach ta dzisiejsza młodzież, źle wychowana, lekkoduchy, pusto w głowach, wieczne w Internecie". To są schematy utrwalone przez społeczeństwo, trudno od nich odejść.

Nie jest łatwo zrozumieć się mając odmienne doświadczenia. Oba pokolenia ukształtowane zostały przez diametralnie różne warunki społeczne, polityczne, ekonomiczne i technologiczne.Ale przecież  starsi mogą dać młodym wiedzę, spokój dystans do życia, wsparcie emocjonalne. Młodzi starszym  energię, nowe spojrzenia, gotowość na zmiany.

Dobrą praktyką jest stwarzanie przestrzeni do spotkań międzypokoleniowych. Wspólne działania budują most łączący dwa światy. Takie działania obejmuje projekt Stowarzyszenia Edukacja Przyszłości, finansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, "Działajmy razem". Przez kilka miesięcy 2014 roku grupa międzypokoleniowa będzie się spotykała by wspólnie stworzyć spektakl teatralny, wystawę zdjęć oraz zintegrować mieszkańców i instytucje odpowiedzialne za porządek i bezpieczeństwo w mieście wokół przedsięwzięcia "Naprawmy to".

Na spotkaniach wstępnych młodzież (gimnazjaliści z Gimnazjum Dwujęzycznego w Złotoryi) i seniorzy wypełniali ankietę "Jak ich widzisz" - wyniki wkrótce.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.