Dobry występ na Mistrzostwach Polski w Taekwon-do

Jakub Serok SAT
Jakub Serok SAT

Sportowa Akademia Taekwon-do w miniony weekend wzięła udział w XXVIII Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców. 

Zawody odbyły się w Białej Podlaskiej w dniach 10-11.05.2019r. W turnieju wzięło udział 178 zawodników z 43 klubów. Sportową Akademię Taekwon-do reprezentowało 8 zawodników z Jawora i Złotoryi, którzy prawo startu uzyskali podczas dwóch turniejów kwalifikacyjnych. Podczas Mistrzostw Polski Juniorów wszyscy zawodnicy wygrywali swoje pojedynki w eliminacjach i tym samym przyczynili się do zdobycia ponad 50 punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Medale dla SAT zdobyli Jaworzanie:

Eryk Urban - złoto walki młodzieżowców -57 kg
Nikola Łękawa - brąz walki juniorek +65 k

Pomimo braku medalu bardzo dobrze zaprezentował Szymon Malec (SAT Złotoryja), który po 5 stoczonych pojedynkach w konkurencji walk juniorów, przegrywa o brązowy medal. Podobnie Jakub Serok (SAT Złotoryja) po 6 pojedynkach uplasował się tuż za podium. Obaj zawodnicy Malec i Serok minimalnie przegrali również swoje pojedynki o brąz w konkurencji układów stopni mistrzowskich. Serok dodatkowo był bardzo blisko medalu w konkurencji testów siły zajmując ostatecznie 5 miejsce w gronie 51 zawodników.

W ostatni weekend maja juniorzy młodsi wystartują w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Nowej Rudzie. Udział w Mistrzostwach Polski zawodników Sportowej Akademii Taekwon-do był możliwy dzięki wsparciu Gminy Jawor, Gminy Miejskiej Złotoryja oraz firmie J&M Carparts – Części do aut japońskich z Legnicy.

SAT Złotoryja
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.