Dobków wicemistrzem Europy!

Dobków Fot. Archiwum własne
Dobków

Organizowany w tym roku konkurs o Europejską Nagrodę Odnowy Wsi 2016 został rozstrzygnięty. Wzięły w nim udział 24 europejskie kraje i regiony, spośród których każdy zgłosił swojego reprezentanta w konkursie. Polska zgłosiła dwie wsie: Dobków i Kadłub w woj. opolskim.

W opinii organizatorów nasza „wspólnota gminna”, a właściwie wieś Dobków, pozostawiła po sobie niezwykle pozytywne wrażenie i dlatego została jej przyznana Europejska Nagroda Odnowy Wsi za całościowy, zrównoważony i zgodny z motto konkursu rozwój wsi szczególnej jakości. Słowa uznania należą się przede wszystkim mieszkańcom Dobkowa. To największy polski sukces w historii konkursu!

W liście skierowanym na ręce burmistrza Józefa Kołcza organizatorzy piszą: „Mogą się Państwo nazywać „wicemistrzem Europy”. Serdeczne gratulacje za zdobyte osiągnięcia i jakże wielki sukces, również ze strony przewodniczącego Europejskiego Stowarzyszenia Rozwoju Obszarów Wiejskich i Odnowy Wsi ARGE, premiera rządu Dolnej Austrii, Pana Dr Erwina Prölla’.

 Od 8 do 10 września 2016 w Tihany, na Węgrzech,  odbędzie się uroczystość wręczenia nagród, połączona ze zwiedzaniem miejscowości, wystawą projektów uczestniczących w konkursie, jak również z różnorodnym programem, poświęcającym dużą przestrzeń spotkaniom i wymianie doświadczeń ze wspólnotami wiejskim z przeszło 30 regionów europejskich.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, wspólnie z Gminą Świerzawa organizuje wyjazd na tę uroczystość. Będzie on okazją do szerokiej prezentacji regionu na forum europejskim.

 

żródło swierzawa.pl

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.