Dla babć i dziadków centrum senioralne?

Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka

W Złotoryi o seniorach myślą nie tylko wnukowie ale również niektórzy radni i burmistrz. Na sesji styczniowej radny Antonowicz uznał stworzenie centrum senioralnego za kluczowy punkt przyszłego rozwoju Złotoryi.

Dzisiaj święto babć, a jutro dziadków. Mamy nadzieję, że wszystkie wnuki będą o tym pamiętać i złożą życzenia, choćby telefonicznie. 

Głównym pomysłodawcą Dnia Babci był Kazimierz Flieger. Idea utworzenia święta w Polsce pojawiła się w 1964 roku w tygodniku "Kobieta i Życie". Z każdym kolejnym rokiem święto to było coraz bardziej popularyzowane. Tego samego dnia świętują również babcie we Francji i Bułgarii. Dzień Dziadka został przeniesiony do Polski z Ameryki w latach 80. XX wieku. Od tamtego czasu zaczął zyskiwać popularność.

Podczas styczniowej sesji radny Antonowicz Leszek powrócił do pomysłu burmistrza budowy centrum senioralnego w Złotoryi, proponując radzie aby poparła ten pomysł: 

Zbliżamy się do połowy kadencji. Uważam, że jest najwyższy czas, żebyśmy my jako rada dopracowali się dalszej koncepcji rozwoju naszego miasta. To jest sprawa fundamentalna. Jestem radnym VI kadencji. W pierwszej kadencji koncepcja rozwoju oparta była   na wprowadzeniu płuczek złota. Super pomysł, z którego do dzisiaj korzystamy. Autora pomysłu powinniśmy nagrodzić honorowym obywatelstwem miasta Złotoryi [...] 

Życie pokazało, że postawienie tylko na turystykę dalej nas nie rozwinie.Jesteśmy poza głównymi kierunkami turystycznymi, ani to morze, ani góry, ani jezioro z krystalicznie czystą wodą. Nie jest to główny punkt rozwoju miasta tylko uzupełniający. Drugą koncepcją była strefa ekonomiczna. Mamy zasługi poprzednich władz i obecnych dla rozbudowy tej strefy. Mieliśmy w Złotoryi 30% bezrobocie, a tej chwili jest to przeszłość. Uważam, że ta koncepcja też już się wyczerpała. Dalszego rozwoju miasta już nie spowoduje. Brakuje mi koncepcji na przyszłość [...]

Dla mnie osobiście dobrym pomysłem  jest centrum senioralne.Jest to pomysł, który może dalszy rozwój miasta spowodować. My jako rada podrzucamy burmistrzowi pomysły jak wydawać pieniądze, myślę, że najwyższy czas podrzucić pomysł jak te pieniądze zarobić. My jako radni nie przedstawiliśmy nic oprócz pomysłu budowy basenu, który trudno uznać za koncepcję rozwoju miasta. To jest tylko kolejny wydatek. Jeżeli nie mamy jako rada swojej koncepcji to powinniśmy przyjrzeć się pomysłowi burmistrza.

źródło - link

Jak centrum senioralne może spowodować rozwój miasta? Dostarczając miejsc pracy i wpływów do budżetu.  Pewnie potrzebni będą lekarze, pielęgniarki, salowe, sprzątaczki, kucharki.  Czy lekarzy o potrzebnych specjalnościach znajdziemy w Złotoryi? Wpływy do budżetu będą, jeżeli seniorzy zapłacą. Czy naszych złotoryjskich, najbardziej potrzebujących seniorów na to stać?


senior 60+

źródło - https://stat.gov.pl

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.