Czy dom może być sierotą?

Złotoryja, Solna 3 Fot. Archiwum własne
Złotoryja, Solna 3

Okazuje się, że chyba tak. Nieruchomość na ulicy Solnej nr 3 w Złotoryi jest takim przypadkiem. Dom jest składnikiem zasobów mieszkaniowych Gminy.

Stan prawny tej wspólnoty jest nieuregulowany z powodu braku zarządcy. Dom jest więc sierotą.

Nie ma zarządcy, ale ma administratora. Administratorem budynku jest RPK w Złotoryi. Mieszkańcy  wpłacają czynsze administratorowi. Jednak w zamian niewiele dostają. Dach budynku jest w fatalnym stanie. Podczas deszczu woda przedostaje się do środka. Dzieje się tak od dawna co powoduje, że cały budynek jest zawilgocony.  Lokatorzy zwracali się do Burmistrza o przeprowadzenie remontu, zostali jednak odesłani do RPK, które ma zastosować jakieś doraźne rozwiązania dopóki nie znajdzie się zarządca. A chętnych do zarządzania tym budynkiem nie ma.

Cieknący dach to nie jest jedyne zmartwienie lokatorów. W jednym z mieszkań nie ma łazienki. Mieszkańcy nie mogą jej wykonać nawet własnym kosztem ponieważ brak jest zgody nadzoru budowlanego. To też jest konsekwencją nieuregulowanego stanu prawnego wspólnoty.

Mamy przecież  spółkę córkę RPK- Partner, która zajmuje się zarządem nieruchomości. Dlaczego nie zajmie się tym trudnym przypadkiem?

Złotoryja, Solna 3

pismo


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.