Człowiek Ziemi Złotoryjskiej 2016 wybrany

Człowiek Ziemi Złotoryjskiej 2016 Fot. Archiwum własne
Człowiek Ziemi Złotoryjskiej 2016

Zgłoszeń do plebiscytu Echa Złotoryi "Człowiek Ziemi Złotoryjskiej" dokonało 10 różnych osób. Zgłoszono 27 kandydatur. Trzy osoby poprosiły o wykreślenie z listy.

Spośród 24 kandydatur kapituła złożona z ludzi  związanych z samorządem ziemi złotoryjskiej, społeczników laureatów wyborów z lat poprzednich wybrała  pięć kandydatur:  

Józef Zatwardnicki - wysoko stawia poprzeczkę swoim zawodnikom, ale też stwarza warunki i mobilizuje do osiągania sukcesów (znaczna część zawodników utrzymuje się w czołówce najlepszych zawodników Polski - do złotoryjanina należy rekord Polski w KDW 300m); w 2016 roku klub uplasował się na drugim miejscu wśród najlepszych dolnośląskich klubów strzeleckich (zaraz po WKS Śląsk Wrocław); organizator Wielkiego Pucharu Kaczawy, otwierającego sezon w PZSS (o randze międzynarodowej).

Barbara Zwierzyńska - Doskocz - prezes zarządu Stowarzyszenia "Nasze Rio"; organizatorka koncertu charytatywnego Złotoryja Pomaga na rzecz pogorzelców z Nowej Ziemi (zebrano około 30 tys. zł); nadzoruje klub skupiający młodych wolontariuszy (Złotoryjskiego Centrum Wolontariatu), będących podporą wielu imprez miejskich i gminnych o charakterze edukacyjnym, kulturalnym i rozrywkowym, pomocowym i sportowym.

Jolanta Zarębska - polonistka w złotoryjskim LO; poetka Klubu Pisarskiego; prowadzi szkolny teatr Mimo Wszystko oraz grupę teatralną Teatr Trzech Pokoleń, która skupia złotoryjan w różnym wieku i która wielokrotnie występowała już przed publicznością  lokalną i festiwalową (ceniona za dobrą atmosferę podczas prób oraz przełamywaniem uprzedzeń i stereotypów związanych z wiekiem)

Aleksandra Roś
- organizatorka kolejnej edycji projektu "Złotoryja tańczy" dla młodzieży oraz trzeciej edycji Złotoryjskiego Festiwalu Tańca "Złotoryja Dance Arts Festival"(konfrontacja umiejętności tanecznych w kategoriach indywidualnych i grupowych), która przyciąga rzesze uczestników(w br. 400 osób) i relacjonowana była w krajowych mediach; koordynatorka akcji charytatywnej z udziałem złotoryjskiej młodzieży.

Wioleta Michalczyk - założycielka Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Pielgrzymka; aktywizującego mieszkańców gminy wokół wspólnych projektów, wydawnictw("Przekazane wartości", przewodnik po gminie, pocztówki) , upiększania wsi (tablice informacyjne), promowania gminy na zewnątrz (II Dolnośląskie Dni Pionierów Osadnictwa, wywiad w TVP Wrocław); przewodnicząca Rady Programowej  TMZZ.

Dzisiaj, 9 marca, kapituła złożona z ludzi  związanych z samorządem ziemi złotoryjskiej, społeczników laureatów wyborów z lat poprzednich wybrała  Człowieka Ziemi Złotoryjskiej 2016.  Została nim Barbara Zwierzyńska - Doskocz


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.