Burmistrz Złotoryi nagrodzi najlepszych przedsiębiorców

Złotoryja, wieża Fot. Kajetan Kukla
Złotoryja, wieża

Ruszyła pierwsza edycja konkursu Aurelius.  Aurelius ma być przyznawany corocznie najlepszym firmom w 5 kategoriach: Innowator, Ambasador, Lokomotywa, Debiutant oraz Firma Roku. Pomysłodawcą nagrody jest burmistrz Robert Pawłowski.

                                                         

Kandydatów do nagrody należy zgłaszać do 3 kwietnia, wypełniając formularz i wysyłając go drogą elektroniczną, tradycyjną pocztą lub składając osobiście w Urzędzie Miejskim w Złotoryi. Formularz zgłoszeniowy on-line został też uruchomiony na stronie www.aurelius.zlotoryja.pl. Nabór kandydatów do nagrody jest otwarty, co oznacza, że zgłoszenia może dokonać każdy mieszkaniec Złotoryi.

W kolejnym etapie konkursu do pracy przystąpi kapituła, która spośród nadesłanych zgłoszeń wybierze nominatów w czterech kategoriach: Innowator, Ambasador, Lokomotywa i Debiut. Kapitułę konkursu tworzą osoby od lat związane z biznesem: Piotr Stryczek – złotoryjski przedsiębiorca zajmujący się doradztwem gospodarczym, przedstawiciel miasta Złotoryi w radzie nadzorczej Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Tadeusz Maćkała – były prezydent Lubina, poseł i senator oraz Ignacy Bochenek – były wiceprezydent Legnicy, który pełnił też funkcje wicewojewody dolnośląskiego oraz wiceministra skarbu.  Lista nominacji  zostanie ogłoszona do 17 kwietnia.  Tytuł Firmy Roku otrzyma przedsiębiorstwo wybrane przez  Roberta Pawłowskiego.

Uroczysta gala i ogłoszenie wyników konkursu zaplanowane są na piątek 27 kwietnia w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji. Zwycięzcy, wyłonieni przez kapitułę, otrzymają statuetkę Aureliusa oraz dyplom. Laureaci przez rok po zakończeniu konkursu będą mogli używać logo nagrody w prezentacji swoich firm. Nazwy tryumfatorów będą się też pojawiały podczas promocji gospodarczej Złotoryi, aż do kolejnej edycji Aureliusa. Udział w konkursie niesie też dla przedsiębiorców inne korzyści, m.in. możliwość nawiązania kontaktów biznesowych i promocję własnego biznesu.
Partnerem projektu jest Dolnośląski Fundusz Rozwoju. Konkurs organizuje Urząd Miejski w Złotoryi.

 

Kategorie Nagrody Gospodarczej AURELIUS
Innowator Firmy, które prowadziły w okresie ostatnich 3 lat nowatorskie badania lub wdrożyły rozwiązania o charakterze innowacyjnym o dużym potencjale gospodarczym.
Ambasador Firmy, które osiągają sukces jako eksporterzy oraz mogą pochwalić się wysokim udziałem i dynamiką eksportu oraz są aktywnymi uczestnikami targów i misji gospodarczych.
Lokomotywa Firmy pozytywnie oddziałujące na lokalny rynek pracy i realizujące projekty inwestycyjne i/lub zatrudniły w ostatnim roku więcej niż 20 pracowników.
Debiutant Nowo powstałe firmy mogące pochwalić się dynamicznym wzrostem sprzedaży od początku swojego istnienia i/lub posiadają potencjał do dalszego rozwoju.
Firma Roku Nagroda Specjalna Burmistrza Miasta Złotoryi zostanie przyznana za szczególne działania na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego regionu.
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.