23. Bolesławieckie Święto Ceramiki

Ceramika z Bolesławca Fot. Archiwum własne
Ceramika z Bolesławca

16 sierpnia rozpoczęło się 23. Bolesławieckie Święto Ceramiki. W Rynku odbywają się jedne z największych w Europie targów ceramicznych. Oficjalne otwarcie wydarzenia poprzedzi widowiskowa ceramiczna parada "Kobaltowa moda". 

Barwny korowód wyruszy w piątek, 18 sierpnia o godzinie 18.00 z ulicy Kościelnej i przejdzie przez Rynek, ulicami Sierpnia 80 i Asnyka pod dużą scenę, gdzie zostanie rozstrzygnięty konkurs na najciekawszą prezentację. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe.

Bolesławieckie Święto Ceramiki - to największa impreza regionu- która promuje Bolesławiec i ceramikę nie tylko w kraju, ale także w Europie i na Świecie. Dla mieszkańców i turystów przygotowany został bogaty i atrakcyjny program artystyczny. Na scenie święta wystąpią gwiazdy polskie i zagraniczne m.in. Anna Wyszkoni, Fun Factory, Michał Szpak. W piątek widowiskowa parada "Kobaltowa moda" poprzedzi oficjalne otwarcie imprezy. W sobotę Ceramiczny Strong Man - Puchar Europy oraz Festiwal Kolorów.

Ceramika z Bolesławca

Poza imprezami towarzyszącymi sama wystawa jest naprawdę godna obejrzenia. 700 lat doświadczenia zaowocowało wypracowaniem niepowtarzalnego stylu  w tradycyjnej technologii najwyższej klasy. Wyjście poza schemat powoduje, ze bolesławiecka ceramika jest piękna i niepowtarzalna.

Na licznie rozstawionych straganach można nabyć  idealny prezent na wyjątkową okazję, ręcznie kształtowany i ozdabiany. Są przedmioty typowo użytkowe, ale także ozdoby i pamiątkowe drobiazgi.

Ważne, że zakupów można dokonywać zarówno gotówką, jak i kartą płatniczą. Nawet jednak jeśli nic się nie kupi, zobaczyć naprawdę warto!

Ceramika z Bolesławca

Więcej zdjęć

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.