Bieg Wulkanów odwołany!

Bieg wulkanów
Bieg wulkanów

Na stronie ZOKiR dyrektor poinformował o odwołaniu tegorocznej letniej edycji „Biegu Szlakiem Wygasłych Wulkanów” na dystansie 7 km i 13 km.

W ubiegłym  roku w VIII Biegu Wulkanów wzięło udział ponad 500 uczestników dorosłych i 80 dzieci. Była to ostatnia edycja, którą organizował pomysłodawca imprezy, Mirosław Kopiński. W tym roku organizacją zajmował się Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji. 

Aktualna frekwencja jest na poziomie znacznie niższym od oczekiwań organizatora. Rozpatrując tegoroczne sugestie uczestników wcześniejszych edycji, podczas organizacji następnej edycji tego biegu organizator weźmie pod uwagę zgłaszane propozycje, które szczególnie dotyczą wysokości opłat wpisowego - czytamy.

Do piątku 8 czerwca 2018 roku na 13 km zapisało się 129 osób, a na 7 km tylko 84. Prawdopodobnie przy tak słabym zainteresowaniu bieg nie zbilansowałby się od strony finansowej. 

Odbędzie się natomiast „Bieg Małego Zdobywcy Wulkanów”, który zaplanowany jest na 23 czerwca 2018r. (sobota), zgodnie z regulaminem. Zapisy przedszkolaków będą prowadzone w biurze zawodów nad zalewem złotoryjskim od godz. 9.00. Do biegów szkolnych zapisywać się można przez Internet lub również w dniu zawodów.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.