Święto Policji w Złotoryi

Święto Policji w Złotoryi
Święto Policji w Złotoryi

Dzisiaj w sali kinowej Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji, odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. Tegoroczne święto związane z obchodami 99 rocznicy powstania polskiej Policji

24 lipca br. o godzinie 12 w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji rozpoczęła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji, w której uczestniczyli m.in. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu- insp. Dariusz Wesołowski, Radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego- Pani Jadwiga Szeląg, Starosta Złotoryjski- Pan Ryszard Raszkiewicz, dyrektor biura senatorskiego Pana Krzysztofa Mroza- Senatora RPdziekan diecezji legnickiej, przedstawiciele samorządów, komendanci miejscy i powiatowi Policji województwa dolnośląskiego oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych i instytucji.

Święto Policji to czas podziękowania wszystkim policjantkom oraz policjantom za ich ciężką i odpowiedzialną służbę, za narażanie własnego życia czy zdrowia dla ochrony życia i zdrowia innych, a także podziękowania pracownikom Policji za ich trud i wkład, który nierozerwalnie wiąże się ze służbą policyjną. W tym roku, w Komendzie Powiatowej Policji w Złotoryi, nominacje na wyższe stopnie policyjne otrzymało 25 policjantów i policjantek, z czego 1 funkcjonariusz w korpusie oficerów młodszych, 13 w korpusie aspirantów oraz 11 w korpusie podoficerów. Ponadto Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu- insp. Dariusz Wesołowski wręczył nominację na stopień inspektora Policji Komendantowi Powiatowemu Policji w Złotoryi mł. insp. Jackowi Bandykowi.

Podczas tegorocznego święta przyznano także odznaczenia związkowe, wyróżnienia Komendanta Głównego Policji oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. Wyróżnienie otrzymali także pracownicy cywilni złotoryjskiej komendy. Z kolei dzielnicowi za ich trud i zaangażowanie w codziennej służbie na rzecz mieszkańców zostali nagrodzeni przez władze samorządowe powiatu złotoryjskiego.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna, podczas której piosenki i pieśni patriotyczne zaśpiewała grupa przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Złotoryi oraz Iga Sikora uczennica 2 klasy liceum ogólnokształcącego o profilu mundurowym z Zespołu Szkół Zawodowych w Złotoryi.

Po uroczystości delegacja Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi oraz Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych złożyły kwiaty pod pomnikiem funkcjonariuszy poległych w walce o bezpieczeństwo społeczności ziemi złotoryjskiej.

st. sierż. Dominika Kwakszys, KPP Złotoryja
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.