Szynobus pojedzie z Legnicy do Krzeniowa?!

pociąg-w-złotoryi.jpg Fot. Archiwum własne
pociąg-w-złotoryi.jpg

Zarząd Województwa Dolnośląskiego uchwałą z dnia 31 lipca 2014 r. wyraził zgodę spółce Koleje Dolnośląskie S.A. na przejazd komercyjny autobusu szynowego SA134 na trasie Legnica - Złotoryja - Krzeniów - Złotoryja - Legnica. Pierwszy szynobus miał pojechać 2 sierpnia. Kolejny przejazd jest planowany na 23 sierpnia.

Godzina przejazdu nie została jeszcze nigdzie podana. Uchwała została podjęta w trybie obiegowym. Koszty oraz ryzyko przejazdu poniesie spółka Koleje Dolnośląskie S.A.

Czy przyczyną są plany przejęcia i reaktywacji linii kolejowych w powiecie złotoryjskim? A może uruchomienie dwóch par szynobusów do Krzeniowa związane jest z przypadającą na 12 października 130. rocznicą otwarcia linii kolejowej Złotoryja - Legnica? 

Aktualizacja (07.08.2014 17:25)

Uchwała Zarządu nie oznacza, że pociąg pojedzie na pewno, bo wszystko zależy od decyzji zamawiającego. Okazuje się, że organizatorem połączeń okolicznościowych ma być podmiot prywatny, a nie ma to być forma promocji spółki. Niestety nie wiemy kto jest zainteresowany przejazdem. Podejrzewamy jednak, że chodzi o któryś z klubów miłośników kolei. - Należy jednak podkreślić, że to nie UMWD jest organizatorem tych połączeń okolicznościowych, a podmiot prywatny. Dlatego Samorząd Województwa jedynie udostępnia tabor, natomiast decyzję o terminie i godzinach kursowania podejmuje wspomniany podmiot zamawiający. Informuję ponadto, że 2.VIII pociąg do Krzeniowa nie pojechał właśnie w wyniku decyzji podmiotu zamawiającego. Podobnie, uruchomienie pociągu w dniu 23.VIII będzie zależało wyłącznie od decyzji podmiotu zamawiającego. - poinformowała Agnieszka Zakęś, zastępca Dyrektora Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego. Czy w takim razie optymizm jest przedwczesny?

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.