Rewolucyjny pomysł na walkę ze smogiem!

Złotoryja, wieża Fot. Archiwum własne
Złotoryja, wieża

Urządzenie przypominające obraz, zamieniające dwutlenek węgla w tlen, uznano za najlepsze rozwiązanie trzeciej edycji Smogathonu w Krakowie. Jego producent - amerykański startup Artveoli - otrzymał nagrodę w wysokości 100 tys. dolarów.

Zwycięski zespół został ogłoszony w poniedziałek wieczorem na zakończenie krakowskiej imprezy. Wcześniej, przez cały weekend zakwalifikowanych 12 rozwiązań z całego świata było ocenianych przez mentorów w czterech panelach eksperckich: biznes, technologia, innowacje, społeczny. Panele te wyłoniły sześć zespołów do ścisłego finału. Zostały one poddane ocenie profesjonalnego jury.

Artveoli jest urządzeniem przypominającym obraz, które zamienia dwutlenek węgla w tlen. Podobnie jak rośliny, panel Artveoli wykorzystuje do tego fotosyntezę. W przyszłości, oprócz nadmiaru dwutlenku węgla, Artveoli będzie usuwać też inne niebezpieczne dla zdrowia gazy. Na razie twórcy chcą sprzedać swój wynalazek klientom biznesowym, dopiero po tym etapie skierują produkt do odbiorców indywidualnych.


Źródło: Radio Kraków

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.