Od jutra cała Polska strefą czerwoną!

Premier
Premier

Rząd ogłosił dzisiaj nowe restrykcje w związku z rozwojem epidemii koronawirusa w Polsce. Od soboty cała Polska staje się strefą czerwoną.

Ministerstwo Zdrowia odnotowało dzisiaj kolejny rekord zakażeń koronawirusem w Polsce - wykryto ponad 13 tys. przypadków, a ponad 150 osób zmarło. 

Szef rządu poinformował dzisiaj na konferencji prasowej, że cała Polska od soboty staje się strefą czerwoną. "Wszystkie te zasady, do których przyzwyczaili się ci mieszkańcy, którzy w strefie czerwonej żyją, mieszkają, pracują, uczą się, obowiązują na terytorium całej Rzeczpospolitej" - podkreślił Morawiecki.

Premier poinformował także o nowych obostrzeniach w gastronomii. Od soboty zamknięte będą bary i restauracje. Jedzenie będą mogły wydawać jedynie na wynos i na dowóz. 

Rząd zdecydował także zakazać "wszelkiego rodzaju aktywności osób powyżej 5 w jednej grupie". Więc różnego rodzaju zebrań, aktywności spotkań. W ostatnich dniach dochodziło do spotkań dużych grup i mamy przekonanie, że te spotkania to były źródła i ogniska zakażeń - powiedział premier. 

Powyżej 70. roku życia umiera 70 proc. osób umierających na Covid-19. Seniorzy, bardzo proszę, zostańcie w domach - apelował Mateusz Morawiecki

Ogłosił powstanie Korpusu Wsparcia Seniorów"celem zaopiekowania się seniorami, którzy nie mają opieki domowej, nie mieszkają ze swoją rodziną lub rodzina nie może im pomagać". Będą w nim działać m.in. wolontariusze i harcerze.To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.