Obchody 100 lat niepodległości już trwają

Konkur Piosenki Patriotycznej Fot. Archiwum własne
Konkur Piosenki Patriotycznej

W związku z przypadającą na przyszły rok setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości podejmowane są różne działania mające uczcić to wydarzenie.

Narodowy Bank Polski wyemituje specjalne monety pięciozłotowe w nakładzie do 38 424 000 sztuk – czyli tyle, ilu jest Polaków.

Monety wyglądać będą jak zwykłe pięciozłotówki, wykonane zostaną również z tego samego kruszcu: miedzioniklu (pierścień monety) oraz brązalu (rdzeń monety). Odróżniać je będzie jedynie okolicznościowy napis: „100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”.

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”.

Do 10 września można głosować na motywy, które zdobić mają Polski Paszport 2018, przygotowywany dla uczczenia rocznicy stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. http://zaprojektujpaszport.gov.pl/

W dotychczasowym głosowaniu oddano już aż 756 821 głosów. Najwięcej, bo 86785 głosów zdobył projekt przedstawiający prezydenta Gabriela Narutowicza – 86 785 głosów, na drugim miejscu, z niewielką stratą do lidera, plasuje zaś się widok na Kopiec im. Józefa Piłsudskiego, który zyskał 86 713 zwolenników.

Pojęcia niepodległość i patriotyzm są blisko ze sobą związane. Kim jest patriota według naszej lokalnej społeczności? 


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.