Majowy weekend 2017 na drogach

policja Fot. Archiwum własne
policja

Długi majowy weekend już się rozpoczął. Dla wielu z nas to czas wyjazdów i podróży. W związku z tym policjanci na drogach Dolnego Śląska od 28 kwietnia do 3 maja br. prowadzą wzmożone działania prewencyjno – kontrolne pn. „Majowy weekend 2017”.

Policjanci w trakcie wykonywania zadań będą szczególną uwagę zwracać na te zachowania, które są głównymi przyczynami wypadków. Podczas kontroli funkcjonariusze będą:

  • Eliminować z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających,
  • Sprawdzać przestrzeganie przez kierowców ograniczeń prędkości,
  • Kontrolować czy osoby poruszające się pojazdami stosują się do obowiązków zapinania pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w odpowiednich urządzeniach,
  • Reagować na kierujących naruszających przepisy w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego,
  • Prowadzić kontrole pojazdów pod kątem przewożonych osób i ładunków,
  • Egzekwować stosowanie przepisów ruchu drogowego przez użytkowników dróg, w szczególności w zakresie zachowania się kierujących pojazdami wobec pieszych, poruszania się pieszych na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników i stosowania się przez nich do sygnalizacji świetlnej, oraz używania elementów odblaskowych po zmierzchu poza terenem zabudowanym.
Na terenie woj. dolnośląskiego patrole ruchu drogowego znajdą się w miejscach najbardziej niebezpiecznych, ustawione pojedynczo lub kaskadowo. Na drogach oprócz policyjnych patroli oznakowanych pojawią się patrole nieoznakowane wyposażone w wideo rejestratory. Funkcjonariusze na poszczególnych odcinkach dróg przy użyciu radarów i alkotestów sprawdzą czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości oraz czy są trzeźwi.

Policjanci apelują do wszystkich osób poruszających się po drogach o rozsądek i rozwagę podczas podróży.

źródło: KPP Złotoryja
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.