Legnicka policja uratowała niedoszłego samobójcę

policja Fot. Archiwum własne
policja

Legnica: Policjanci zawsze bardzo poważnie podchodzą do zgłoszeń dotyczących planowanych samobójstw. Tak było również w przypadku zdarzenia, które niedawno miało miejsce w jednym ze sklepów spożywczych na terenie Legnicy. 

Zgłoszenie, które trafiło do legnickiej komendy brzmiało bardzo poważnie. Wynikało z niego, że młody mężczyzna zamierza popełnić samobójstwo. Po otrzymaniu tej informacji dyżurny natychmiast skierował na miejsce policjantów. Również na wskazany adres przybyło pogotowie ratunkowe i straż pożarna.

Kiedy funkcjonariusze podeszli do sklepu, drzwi były zamknięte od wewnątrz,a przez witrynę sklepu widać było stojącego mężczyznę, który trzymał przyłożony do szyi nóż, grożąc jednocześnie, że jak wejdą do środka to zabije się. Dyżurny legnickiej komendy skierował na miejsce negocjatora policyjnego, któremu po kilku minutach udało się przekonać 29-latka do opuszczenia sklepu. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Na alkomacie wydmuchał prawie 2 promile. Po przebadaniu przez zespół pogotowia ratunkowego, 29 -latka z uwagi na jego stan nietrzeźwości umieszczono w Miejskiej Izbie Wytrzeźwień.

źródło: KMP Legnica
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.