Jak nie marnować jedzenia, czyli o możliwych karach dla supermarketów!

Lidl Fot. Archiwum własne
Lidl

"Ustawa jest pewnego rodzaju rewolucją, ponieważ zobowiązuje wszystkie sklepy powyżej 250 metrów,  w pierwszych 2 latach powyżej 400m, do podjęcia współpracy z organizacjami pozarządowymi i przekazywania żywności na cele społeczne"- powiedział dziś w programie "Wstajesz i wiesz" Marek Borowski- prezes Federacji Polskich Banków Żywności

Okazuje się, że Polacy wyrzucają średnio miesięcznie 4 kilogramy jedzenia. Gdybyśmy przekalkulowali , ile jedzenia wyrzuca 4-osobowa rodzina, to w skali roku jest to od 2,5 do 3 tysięcy złotych. To mogłyby być na przykład wakacje dla rodziny. Niestety, jak mówią statystyki, wyrzucamy i rzadko się nad tym zastanawiamy. Nie myślimy na przykład o tym, że wyrzucając kanapkę z serem, marnujemy bezpowrotnie 90 litrów wody - powiedziała Dorota Jezierska z Federacji Polskich Banków Żywności, mówiąc obrazowo 9 wiader wody=jedna wyrzucona kanapka z serem!

Dlatego ustawa odgórnie nałożona na wielkie sklepy, w których jedzenia marnuje się podobno najwięcej , jest ratunkiem dla potrzebujących, a co za tym idzie dla naszego  środowiska naturalnego.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.