Doprosili się pociągu na rocznicę linii kolejowej

Dworzec kolejowy w Złotoryi
Dworzec kolejowy w Złotoryi

Rafał Miara na wrześniowej sesji Rady Powiatu Złotoryjskiego złożył interpelację w sprawie uświetnienia 130-lecia otwarcia linii kolejowej Złotoryja - Legnica. Radny zawnioskował, aby Starostwo Powiatowe wystąpiło do Urzędu Marszałkowskiego z prośbą o zorganizowanie okolicznościowego przejazdu pociągu na trasie Jerzmanice-Zdrój - Wrocław. Starosta złotoryjski Ryszard Raszkiewicz spełnił prośbę radnego. Od przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego dostał zapewnienie, że taki pociąg przyjedzie do Złotoryi.

W połowie października do złotoryjskiego Starostwa wpłynęło pismo Dyrektora Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, który zapewnia, że popiera inicjatywę. Wojciech Zdanowski zaproponował zorganizowanie przejazdu w późniejszym terminie niż wnioskowany przez radnego Miarę październik 2014. Powodem były organizowane w tym czasie obchody 170-lecia Kolei Dolnośląsko-Marchijskiej. Co ciekawe podczas tych uroczystości pociąg specjalny relacji Legnica - Wrocław pobił przedwojenny rekord trasy przemierzając ją w czasie 32 minut.

Przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego zasugerował Staroście zwrócene się do Kolei Dolnośląskich celem omówienia możliwości i szczegółów realizacji przedsięwzięcia. Przewoźnik kolejowy, będący spółką samorządową, zaproponował zorganizowanie przejazdu w okresie wiosenno-letnim w 2015 roku.

Warto nadmienić, iż we wrześniu 1895 otwarty został odcinek linii Złotoryja - Jerzmanice-Zdrój.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.