12 listopada dniem wolnym od pracy!

sejm
sejm

Jednorazowo, z okazji obchodów stuleci odzyskania niepodległości, poniedziałek 12 będzie dniem wolnym od pracy. Tak zdecydował sejm.

Sejm uchwalił ustawę o święcie narodowym z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, ustanawiającą 12 listopada bieżącego roku dniem wolnym od pracy. Tego dnia będą pracować jednak publiczne szpitale, ambulatoria i apteki. Za projektem ustawy głosowało 233 posłów, 105 było przeciw, 77 wstrzymało się od głosu.

Jak wszystko i ta decyzja ma dobre i złe strony. W dużym uproszczeniu pracodawcy stracą ogromne pieniądze, obywatele zyskają dzień wolny na odpoczynek.

Jak zaznaczył poseł Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz, "wszystkie badania i obliczenia wskazują, że jeden dzień wolny od pracy to strata dla gospodarki rzędu 6,5 miliarda złotych, czyli 0,3 procent PKB".

Posłanka PO Joanna Frydrych zapowiedziała, że klub PO nie poprze proponowanego projektu ustawy : " Ta ustawa to kolejny bubel prawny i jest nieprzemyślana".  Jej zdaniem projekt ustawy "nie trafia do wszystkich pracowników, uderza przedsiębiorców i dzieli Polaków".
Źródło: (http://www.tvn24.pl)

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.