10 marca strajk rodziców

Droga do Rokitnicy Fot. Archiwum własne
Droga do Rokitnicy

10 marca bieżącego roku wielu rodziców nie zamierza posyłać swoich pociech do szkoły. Powodem takiego zachowania jest niezadowolenie z powodu reformy edukacji.

Wygląda na to, że niektóre dzieci będą miały w marcu długi weekend. Spora grupa rodziców deklaruje, że weźmie nawet dzień wolny, aby wyrazić swoją dezaprobatę dla wprowadzanej "na szybko" reformy edukacji w polskich szkołach.

Już w poniedziałek skierowali do premier Beaty Szydło petycję, w  której przede wszystkim domagają się  natychmiastowego zatrzymania wprowadzania reformy edukacji.

Oczekują również rzetelnej, przygotowanej przez ekspertów diagnozy potrzeb oświatowych, spójnej koncepcji rozwoju edukacji, prawdziwych konsultacji społecznych dotyczących zmian w edukacji ze wszystkimi środowiskami zaangażowanymi w system oświaty, starannego przygotowania podstaw programowych, szkoły bezpiecznej, wolnej od przemocy i dyskryminacji, szkoły uczącej współpracy, kreatywności i samodzielnego myślenia, podjęcia rzeczywistych działań na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych, zwiększenia nakładów finansowych na oświatę oraz zwiększenia wpływu rodziców na funkcjonowanie szkół.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.