Czy będzie remont basenu?

Basen w Złotoryi Fot. Kajetan Kukla
Basen w Złotoryi

Po raz pierwszy od kilku lat temat remontu basenu przybiera realny kształt. Radni na najbliższej sesji wystąpią z projektem uchwały  w sprawie rewitalizacji i przywrócenia funkcji rekreacyjnych basenu przy ulicy Legnickiej w Złotoryi.

Jest to efekt wniosku złożonego na posiedzeniu Komisji Gospodarczej w dniu 5 sierpnia, dotyczącego rewitalizacji basenu, który poparli wszyscy radni uczestniczący w posiedzeniu. Z projektem uchwały wystąpił Klub Radnych Niezależna Inicjatywa Samorządowa - w imieniu Klubu Paweł Okręglicki. Środki finansowe niezbędne do realizacji zadania mają być zaplanowane w budżecie miasta na rok 2020 i 2021.

O tym projekcie rozmawialiśmy z radnym Pawłem Maciejewskim.

Dlaczego radni zdecydowali się wystąpić  z projektem tej uchwały?

Jest to reakcja radnych na wielokrotnie wyrażaną przez mieszkańców potrzebę budowy lub remontu basenu kąpielowego. Złotoryjanie od lat słyszą obietnice budowy, w bliżej nieokreślonej przyszłości, kompleksu kąpielowego. Wiadomo, że miasta nie stać na tak ogromną inwestycję i późniejsze utrzymanie obiektu. Teraz gdy ostatnie lata były gorące zniecierpliwienie mieszkańców jest coraz większe. Głośniej i bardziej stanowczo domagają się, od nas radnych, rozwiązania tego problemu. Rozwiązaniem jest remont starego basenu. Zagospodarowanie terenu zielonego przy Legnickiej  w połączeniu  z parkiem i basenem mogłoby stanowić urokliwe miejsce rekreacyjne.

Czy zastanawialiście się nad kosztami?

Koszt reanimacji basenu w Świerzawie  to niecałe 700 tysięcy złotych. U nas koszt byłby wyższy, zamknął by się w kwocie 1-1,5 miliona zł. To nie jest dla miasta wielki koszt. Rozłożony na dwa lata jest całkiem do przyjęcia. Mamy poparcie radnych sejmiku dolnośląskiego. Jeżeli Burmistrz wystąpi o pomoc to ją otrzyma. 

Zdajecie sobie sprawę, że za budżet miasta odpowiedzialny jest Burmistrz? I jeżeli projekt rewitalizacji basenu miałby być oparty głównie na środkach z budżetu miasta, to Burmistrz może się nie zgodzić na ten projekt.

Przede wszystkim chcielibyśmy współpracować. Tak długo ludzie mówią o basenie, że nie sposób tego ignorować. Jesteśmy zdeterminowani. Jeżeli Burmistrz się nie zgodzi na rewitalizację basenu przy Legnickiej, to zrobimy akcję wśród mieszkańców. Będziemy  zbierać listy poparcia dla tego projektu, a nawet zbiórkę funduszy.

W takim razie życzymy powodzenia, tym bardziej, że Burmistrz Robert Pawłowski publicznie wypowiadał się na temat remontu basenu przy ulicy Legnickiej raczej niepozytywnie.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.