Jaka przyszłość rysuje się przed naszą podstrefą?

Złotoryja_LSSE
Złotoryja_LSSE

Liczba pracowników zatrudnionych w firmach złotoryjskiej podstrefy LSSE na koniec roku 2014 wyniosła 107 osób, a na koniec I kwartału 111 osób. Jaka przyszłość czeka naszą podstrefę?

Na terenie całej LSSE największe zainteresowanie wyrażają firmy z branży motoryzacyjnej czy metalowej. - Statystyki pokazują, że najchętniej inwestują u nas firmy z branży motoryzacyjnej i metalowej. Na potrzeby branży automotive w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej pracują m.in. Sitech, Sanden, Faurecia, BASF oraz oczywiście Volkswagen Motor Polska. Natomiast trzy wydane w tym roku zezwolenia dotyczą inwestycji w przemysł budowlany, elementy transportowe i logistykę. Na terenie podstrefy Złotoryja zdecydowały się ostatnio zainwestować dwie firmy – Schneider Pojemniki Transportowe, przedsiębiorstwo produkujące specjalistyczne pojemniki i kosze przeznaczone do transportu i magazynowania gotowych produktów oraz Bisek-Asfalt – firma produkująca masy bitumiczne. - powiedział Łukasz Maciejewski, Menedżer ds. Inwestorów Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Średnie przedsiębiorstwa również mogą zostać kolejnymi inwestorami na terenie LSSE. - Aby uzyskać wsparcie w ramach działalności w strefie inwestor musi zadeklarować m.in. nakłady inwestycyjne przekraczające 100 tys. euro, posiadać własny kapitał w wysokości co najmniej 25% całkowitych kosztów inwestycji i zobowiązać się do prowadzenia działalności gospodarczej w strefie przez okres co najmniej 3-5 lat. - wyjaśnił Łukasz Maciejewski.

Oferta lokowania się w złotoryjskiej LSSE jest skierowana do wszystkich firm. - Naszą ofertę kierujemy do wszystkich branż, które spełniają kryteria działalności na terenie specjalnej strefy ekonomicznej (szczegółowe regulacje prawne dostępne: http://bip.mg.gov.pl/node/13657). - powiedział menedżer.

Podstrefa złotoryjska cieszy się obecnie zainteresowaniem inwestorów. - Podstrefa LSSE w Złotoryi jest atrakcyjnym terenem inwestycyjnym. Świadczy o tym m.in. dotychczasowe zainteresowanie przedsiębiorców ulokowaniem swojego biznesu w tej części Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Działają tu takie przedsiębiorstwa jak ADEO Screen Sp. z o.o. czy Faist ChemTec Sp. z o.o. Dwa kolejne właśnie otrzymały pozwolenia na prowadzenie działalności w strefie. Inwestycjami w podstrefie zainteresowane są też kolejne firmy. W tej chwili oferta inwestycyjna Złotoryi jest analizowana przez kilka przedsiębiorstw poszukujących miejsca na prowadzenie działalności gospodarczej. Organizowane są też wizyty inwestorskie, w trakcie których z terenem zapoznają się potencjalni inwestorzy. - wyjaśnił pracownik specjalnej strefy ekonomicznej.

Pracowników LSSE zapytaliśmy także o kwestię organizacji dowozu pracowników ze Złotoryi do podstref legnickiej i złotoryjskiej. Problem zgłaszali nam nasi czytelnicy. - Do tej pory, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna nie organizowała przewozu pracowników do miejsc pracy. O zapotrzebowaniu na tego typu usługi będziemy rozmawiać z samorządem Złotoryi. - odpowiedział przedstawiciel LSSE.

Złotoryjskiej podstrefie może jednak wyrosnąć konkurencja ze strony gminy wiejskiej. Ostatnio Rada Gminy Złotoryja podjęła uchwałę o włączeniu do strefy 14ha terenów nieopodal Gierałtowca. - Działka jest dopiero na etapie włączania do strefy, dlatego na razie nie wchodzi w pakiet terenów prezentowanych potencjalnym inwestorom. - poinformował Łukasz Maciejewski.

 

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.