Wybory tuż, tuż.......

wybory 2018 Fot. Archiwum własne
wybory 2018

Jak wiadomo wybory 2018 odbędą się bardzo szybko- 21 października. Czasu bardzo mało, a złotoryjanie tak naprawdę do końca nie wiedzą, kto powalczy o fotel burmistrza?

Otwarcie start zadeklarowały panie: Barbara Zwierzyńska i Agnieszka Markiewicz. Nazwiska pozostałych kandydatów znane są jedynie z plotek. Mieszkańcy przypuszczają, że będą to : były burmistrz Ireneusz Żurawski i obecny Robert Pawłowski. Czy to prawda, okaże się niedługo. Może ujawnią się jeszcze inni kandydaci?

Obecni toczy się też w różnych środowiskach ożywiona dyskusja na temat szans poszczególnych kandydatów. Przeprowadziliśmy małą sondę na ten temat i okazuje się, że ogromna większość uważa, że w tak małym mieście nie odgrywa roli ani przynależność do partii, ani ekstra kampania wyborcza. Głównym wyznacznikiem jest o s o b a , a najlepszą rekomendacją jej dotychczasowe dokonania.Dotyczy to nie tylko kandydatów na burmistrza, wójta, prezydenta, ale również radnego, posła, senatora.

Respondenci twierdzili, że spora liczba osób głosuje na znane nazwiska , często nie zastanawiając się, czy są to odpowiedni kandydaci. Duża grupa kieruje się osobistymi sympatiami i antypatiami. Najwięcej jednak głosów zebrała opcja, że decydują układy, zależności, znajomości.

Jakkolwiek byśmy nie myśleli trzeba iść i głosować, zgodnie z własnym sumieniem i przekonaniami. Należy jednak pamiętać, że demokracja to mocno niedoskonały system, w którym mniejszość, niestety, musi się pogodzić z decyzją większości.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.