Wybory samorządowe 2018 już wkrótce

Złotoryja, baszta Fot. Kajetan Kukla
Złotoryja, baszta

Na chwilę obecną nie znamy daty wyborów, jednak Prezes Rady Ministrów musi ją ogłosić do dnia 16 sierpnia. W związku z zasadami zapisanymi w Kodeksie wyborczym, wybory samorządowe 2018 muszą odbyć się pomiędzy 17 października, a 9 listopada. Premier Mateusz Morawiecki do 16 sierpnia wybierze jedną z trzech dat – 21 października, 28 października lub 4 listopada.

Na ten moment mamy deklaracje kandydowania na stanowisko Burmistrza Złotoryi dwóch pań - Agnieszki Markiewicz i Barbary Zwierzyńskiej - Doskocz. W pytaniach do burmistrza, kilka tygodni temu, obecny burmistrz, Robert Pawłowski, potwierdził start w wyborach. Nieoficjalnie mówi się również o byłym burmistrzu Ireneuszu Żurawskim. Czy ktoś jeszcze zdecyduje się na kandydowanie w jesiennych wyborach samorządowych dowiemy się wkrótce.

Przypominamy, ze frekwencja wyborcza w Złotoryi nie była zbyt duża.W 2010 do wyborów poszło 47% mieszkańców, a w 2014 45%. Warto przyjrzeć się kandydatom, ich historii i programom, które będą prezentować i wybrać zgodnie z własnym sumieniem.

"Nie apeluję do polityków, bo oni kierują się własnym rozeznaniem i robią to całkiem sprawnie. Apeluję do wyborców. Zacznijmy myśleć! Odrzućmy głupie gadki o tym, że nigdy więcej nie zagłosuję na mniejsze zło. Odrzućmy idealizm i twierdzenia, że nie mam na kogo głosować. Odrzućmy narcyzm i skończmy z gadaniem, że nie moglibyśmy spojrzeć w lustro, gdybyśmy zagłosowali na tego, czy na tamtego. Bo w wyborach nie decydujemy o własnym – dobrym czy złym – samopoczuciu, ale naszym losie na kolejne lata. Kto nie chce mniejszego zła, dostanie większe zło. Za tego, kto nie ma na kogo głosować, zadecydują ci, którzy dobrze wiedzą – i ten wybór nie będzie się mu podobał na pewno. Kto boi się swojego wizerunku w lustrze po wyborach, może zobaczyć w nim tego, kto wprowadził na tron dyktatora." (...) - Mateusz Kijowski

Aktualności wyborcze


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.