Przezroczyste urny-tego jeszcze nie było!

wybory 2018 Fot. Archiwum własne
wybory 2018

Założenie było takie, że przezroczyste urny będą stanowiły o transparentności głosowania. Przezroczyste urny zostały wprowadzone w celu uniknięcia fałszowania głosowania. Tymczasem tworzywo, z którego zostały wyprodukowane ma skłonności do ...elektryzowania się, co sprawia, że efekt jest odwrotny do zakładanego. Karty do głosowania wrzucane przez poszczególnych wyborców „przyklejają się” do ścian urn i pokazują wynik głosowania.

Na sprawę zwrócili uwagę dziennikarze Rzeczpospolitej, a eksperci, z którymi współpracowali stwierdzili jednoznacznie, że najbliższe wybory samorządowe mogą zostać zakłócone.

Przezroczyste urny, które zostały zakupione za  30 mln złotych, jak na razie sprawiają same problemy. Niektóre z nich są naprawdę kuriozalne. Podstawowym problemem jest rozmiar. Niektóre urny mają wymiary, które nie mieszczą się w drzwiach poszczególnych lokali wyborczych, przez co wniesienie ich na miejsce jest utrudnione. Jest to jednak problem do rozwiązania, zawsze bowiem znajdą się szersze drzwi, duże okna czy wyjścia ewakuacyjne, które można wykorzystać do tego typu transportu.


Miało być lepiej, a wyszło jak zwykle....................................


Źródło: www.dzienniklodzki.pl/wybory/a/wybory-2018-czy-prawa-fizyki-uniemozliwia-przeprowadzenie-glosowania-przezroczyste-urny-do-wymiany,13399527/

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.