O współpracy komitetów wyborczych z mediami słów kilka.......

Barbara Zwierzyńska Fot. Materiały wyborcze
Barbara Zwierzyńska

Zwróciliśmy się do kandydatów na burmistrza miasta z prośbą o nazwiska kandydatów na radnych startujących z ich komitetów. Chcieliśmy na naszym portalu uzupełnić informacje, żeby ludzie wiedzieli na kogo mogą głosować. Był to pierwszy krok do nawiązania, mamy nadzieję, owocnej współpracy w przyszłości.

Listy prezentujące kandydatów na radnych będą opublikowane za jakieś 2 tygodnie przez PKW i ogólnie dostępne. Ale mając na uwadze szybki termin wyborów, chcieliśmy sylwetki kandydatów pokazać już teraz.

Z komitetu kandydata Ireneusza Żurawskiego i Piotra Richtera nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi ani informacji. Pozostałe komitety zakomunikowały, że listy mogą dać dopiero po rejestracji. Uzasadniały  to niechęcią do ujawniania nazwisk, co trochę nas zdziwiło, bo jeśli ktoś startuje w wyborach, to raczej powinien się ujawnić, a nie jak najdłużej ukrywać. 

Jeden tylko komitet kandydatki Barbary Zwierzyńskiej  już jakiś czas temu bez zbędnych ceregieli i tłumaczeń zaprezentował listy radnych, narażając się tym być może na komentarze , czasami niepozytywne. Tak to już bywa, że jeśli staramy się o funkcję publiczną, to niestety musimy taką ewentualność wziąć pod uwagę.

Pozostałych nie będziemy nagabywać. Mają prawo robić tak, jak uważają. Warto jednakże uwzględnić fakt, że tylko po poznaniu kandydatów ludzie mogą dokonać świadomego wyboru. Oczywiście media to nie jedyny sposób prezentacji na szerszym polu, ale najłatwiejszy i u nas całkowicie bezpłatny.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.