Kogo wybrać?

Złotoryja, wieża Fot. Kajetan Kukla
Złotoryja, wieża

Bilbordy, plakaty, hasła wyborcze - taki jest przekaz większości kandydatów do Rady Powiatu Złotoryjskiego. Ładne zdjęcie i hasła to za mało żeby dobrze wybrać. Jeżeli nie ma spotkań z wyborcami w realu  to przydałaby się chociaż komunikacja poprzez technologię IT.

Na 93 kandydatów 17 udostępniło nam maila na który wysłaliśmy pytania jednakowe dla wszystkich. Odpowiedziało 8 -  tylko czy aż pozostawiam do oceny czytelnikom.

Jednym z pytań kierowanych do kandydatów było "Prosimy o sformułowanie maksymalnie 5 deklaracji, które składa Pani/Pan wyborcom w swojej kampanii"
Oto odpowiedzi kandydatów, którzy wysłali odpowiedzi:

Błażejowski Tomasz  - wytyczenie ścieżek rowerowych + miejsca do parkowania rowerów, również pod szkołami , w celu propagowania zdrowego trybu życia - remont basenu, z uwzględnieniem zadaszenia -przebudowa sieci burzowo-kanalizacyjnej wzdłuż ulicy Hożej i Wiśniowej - rozpropagowanie działalności ZOKiR (przeprowadzenie badań, które określą oczekiwania mieszkańców miasta i okolicy) -rozwiązanie problemu psich odchodów

Artur Ćwiek  - 1. Rozwój oświaty w powiecie złotoryjskim: korelacja dzoałań szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazajlanych. 2. Efektywniejsze wykorzystanie bazy sportowej Zlotoryi, ze szczególnym uwzględnieniem hali sportowej. 3. Budowa ścieżek rowerowych i tras nording walking na terenie powiatu złotoryjskiego. 4. Aktywizacja ludzi bezrobotnych i osób wykluczonych społecznie. 5. Pozyskiwanie środków z Unii Europejskiej poprzez pisanie różnorodnych projektów, które pozwolą na rozwój wielu dziedzin życia mieszkańców powiatu.

Kaszubska Kamila  - W pracy swojej kierować się będę etyką zawodową, współpracą pomiędzy Powiatem a Gminą Miejską Złotoryja. Ponadto ważne dla mnie będzie opracowanie, wprowadzenie i realizacja planu usuwania azbestu z naszych terenów, zgodnie i w oparciu o wytyczne programu "Oczyszczanie Kraju z Azbestu na lata 2009-2032", działania edukacyjno-informacyjne dotyczące realizacji programu. Komasacja gruntów z wykorzystaniem ich pod inwestycje, które to stworzą miejsca pracy (uwolnienie cen gruntów 2016).

Maciąg Justyna  - Będę aktywnie włączać się w inicjatywy dążące do odtworzenia połączeń kolejowych Złotoryi z większymi ośrodkami. Będę wspierać działania podnoszące jakość nauczania w złotoryjskich szkołach ponadgimnazjalnych - trzeba zadbać, aby jak najwięcej dzieci i młodzieży uczyło się na terenie miasta. Ograniczymy w ten sposób odpływ subwencji, zachowamy miejsca pracy dla nauczycieli

Macuga Paweł  - 1) Zarządzać przy otwartych księgach, 2) Rozwiązać problem szpitala, 3) Utrzymać miejsca pracy, które tworzą wartość dodaną, 4) Walczyć o nowe miejsca pracy, 5) Nie zamiatać problemów pod dywan i nie uciekać od odpowiedzialności

Pawłowski Robert  - Uczciwy i przejrzysty samorząd. Redukcja bezrobocia na terenie powiatu. Rozwiązanie problemu szpitala. Wyprowadzenie powiatu z zapaści finansowej.

Płomiński Mateusz  - • Zmniejszenie bezrobocia w powiecie Złotoryjskim, zwiększenie nowych miejsc dla Złotoryjan, aktywizacja lokalnego rynku pracy. • Realizacja zadań Powiatu w zakresie utrzymywania dróg w czasie okresie zimowo-wiosennym • Przeciwdziałania mające na celu zmniejszenie długu zaciągniętego przez Powiat Złotoryjski • Przekształcenie placówki „Szpitala Powiatowego” z publicznego na jednostkę niepubliczną o nazwie „Niepubliczne Powiatowe Centrum Zdrowia” • Wywiązywanie się z zadań Powiatu z prawidłowym funkcjonowaniem służb, które gwarantują bezpieczeństwo naszemu miastu.

Wiącek Elżbieta - Chciałabym aby świetlice szkole były dostępne dla wszystkich uczniów klas podstawowych i czynne były przynajmniej do godz. 17.00. Przedszkola publiczne powinny być otwarte nawet do godz. 17.00, aby rodzice mogli spokojnie po pracy odebrać swoje pociechy, obecnie jest to problem dla wielu osób. Chciałabym aby zmienić system udzielania pomocy finansowej dla osób , które w sposób świadomy nie są aktywne zawodowo (wyjątek stanowią osoby niepełnosprawne), chciałabym aby w jednostkach samorządowych i im podległych, pracowały osoby młode, a osoby które nabyły prawa emerytalne przeszły na zasłużone emerytury i zwolniły miejsca pracy dla młodych. Może należałoby spróbować podjąć działania w kierunku wybudowania basenu, mniejsze sąsiadujące miejscowości mają basen a nasze miasto nie, ile osób pamięta o wpłacanych pieniądzach na ten cel. Mamy świetne warunki dla utworzenia nowych inwestycji, pod względem terytorialnym i transportowym, które jednak nie są wykorzystywane w promocji regionu. Należy zweryfikować koszty utrzymania nieruchomości należących do samorządu, jeśli ich koszty utrzymania są wysokie, to może należy podjąć decyzje o ich sprzedaży lub wynajmie.

Od początku powstania portalu promujemy partcypację społeczną. Jednym ze stopni drabiny partycypacji, wcale nie najwyższym, jest dwustronna komunikacja mieszkańców z władzami. Jeżeli teraz, na etapie kampanii wyborczej, kandydat ma opory przed "wystawianiem się" na pytania wyborców to czy będzie miał chęć z nimi komunikować się po uzyskaniu mandatu?

Dziękujemy  kandydatom, którzy odpowiedzieli i zapraszamy innych do wypełnienia formularza. 

 

Kandydatów przepytujemy w ramach akcji "Masz Głos Masz  Wybór" - więc w profilu każdego kandydata, który odpowiedział znajduje się logo akcji, z linkiem do odpowiedzi opublikowanych na ogólnopolskiej stronie mamprawowiedziec.pl

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.