Edyta Płaneta-Siewierska - kandydatka na posła

Edyta Planeta Fot. Materiały wyborcze
Edyta Planeta

Drodzy Wyborcy, nazywam się Edyta Płaneta-Siewierska, tutaj się urodziłam i wychowałam i stąd pochodzą zarówno moi rodzice jak i dziadkowie. Jestem kandydatką Lewicy Demokratycznej nr 18 na liście wyborczej do Sejmu RP w 2019 r.

Drodzy Wyborcy, nazywam się Edyta Płaneta-Siewierska, tutaj się urodziłam i wychowałam i stąd pochodzą zarówno moi rodzice jak i dziadkowie. Jestem kandydatką Lewicy Demokratycznej nr 18 na liście wyborczej do Sejmu RP w 2019 r.

Jeżeli obdarzą mnie Państwo swoim zaufaniem to poświęcę wszystkie siły i środki, jak również wykorzystam moje bogate doświadczenie zawodowe  aby przyczynić się do szybkiego i znaczącego wzrostu zamożności mieszkańców naszego regionu oraz do poprawy jakości życia i ochrony zdrowia mieszkańców poprzez:

  • Budowę nowej kopalni miedzi w rejonie Bolesławca na złożu „Niecka Grodziecka”. W wyniku jej budowy znalazłoby zatrudnienie koło 2 000 ludzi (średnie zarobki około 10 000 zł miesięcznie).
  • Rozszerzenie i  usprawnienie  infrastruktury transportu kolejowego i drogowego (połączenia autobusowego między gminami i powiatami - PKS).
  • Pomoc w rozwijaniu  i zwiększaniu oraz w prowadzeniu produkcji ekologicznej w regionie, który posiada wysokie walory turystyczne.
  • Przetwarzanie odpadów poflotacyjnych ulokowanych w „Starym Zagłębiu” LGOM (Wilków, Iwiny) w celu wspierania rozwoju poprzez bardziej efektywną i przyjazną dla środowiska gospodarkę cyrkularną  co zwiększyłoby dodatkowo ilość nowych wysokopłatnych miejsc pracy.

Pozytywne jego aspekty  przełożyłoby się  więc szybko w bardzo wymierny rozwój gospodarczy regionu i zapewnienia dodatkowych miejsc pracy łącznie dla około 12 tysiącom osób. Pozwoliłoby to na zwiększenie dochodów podatkowych naszych gmin i przeznaczenie ich na wiele przedsięwzięć lokalnych (wybudowanie nowoczesnego basenu w Złotoryi, polepszenia służby zdrowia, przeznaczenie większych środków na opiekę osób starszych.....). Nasze gminy Złotoryja miejska i wiejska, Zagrodno , Lwówek Śląski, Bolesławiec, Pielgrzymka mają wskaźniki dochodowe w przeliczeniu na jednego mieszkańca poniżej średniej dla kraju (w 2018 r., wskaźnik Gg dla kraju wynosił 1 790,33  złotych na jednego mieszkańca). Dla porównania gmina Polkowice (5593,17 złotych na jednego mieszkańca) w której zlokalizowane są szyby wydobywcze kopalń KGHM znajduje się w czołówce rankingu najbogatszych gmin w Polsce.

Ponadto, BEDĘ WALCZYĆ  O POPRAWĘ JAKOŚCI SŁUŻBY ZDROWIA MIESZKAŃCÓW I O  LEPSZĄ JAKOŚĆ ZYCIA DLA NAS WSZYSTKICH !!!

•            O lepszą jakość usług zdrowotnych (wzrost nakładów do 7,2 PKB), refundację leków (leki na           receptę max 5 zł ),  lepszy i szybszy dostęp do specjalistów.

•            O  lepszą  jakość powietrza.

•            O  wyższe emerytury (min. 1600 zł), wyższe wynagrodzenia (płaca min. 2700 już od 2020r. ).

•            O lepsze  warunki  i bezpieczeństwo pracy oraz o zwiększenie wysokopłatnych miejsc pracy   poprzez zwiększenie konkurencyjności  pracowników.

•            O  konkurencyjna gospodarkę opartą na innowacji i postępie.

•            O  szansę na lepszą edukację dla wszystkich dzieci bez wyjątku.

•            O  zapewnienie lepszych warunków matkom wychowujących dzieci poprzez darmowe żłobki.

•            O  odpowiedzialne wykorzystanie istniejących zasobów oraz o ochronę środowiska naturalnego.

•            Z wszelką dyskryminacją (te same zarobki za tą samą pracę bez względu na płeć) oraz z wszelkim wykluczeniem w tym w szczególności osób niepełnosprawnych a także osób           starszych.

Proszę o zagłosowanie na mnie w dniu 13 pażdziernika 2019 r.

Edyta Płaneta-Siewierska, nr 18 na liście na liście wyborczej Lewicy Demokratycznej do Sejmu RP w 2019 r.


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.