Czym się kierujemy , wybierając burmistrza, prezydenta, wójta........

Myślicie, że poglądy polityczne kandydatów na prezydenta są kluczowe i najważniejsze dla wyborców? Otóż nie! Badania pokazują, że czasami liczy się: wzrost, miły dla ucha głos, szczery uśmiech i charyzma..

Jest wiele czynników, którymi kierujemy się przy wyborze burmistrza, prezydenta, wójta.

Z  badań  Koła Naukowego "Młodych Socjologów" wynika, że kluczową rolę odgrywają zasługi kandydata, szczególnie jeśli pełnił już funkcję włodarza. W takich sytuacjach zasługi (oczywiście w ocenie wyborcy!) lub ich brak- decydują o tym, czy głosujący odda głos na wybranego kandydata. Cokolwiek uważałby startujący, czerwona kartka od lokalnej społeczności jest wymierną oceną jego dotychczasowych działań.Istotną rolą odgrywa osobista znajomość kandydata i kontakt indywidualny, autorytet oraz przynależność partyjna. Pytani najchętniej widzieliby w tej roli młodego mężczyznę lub starszą kobietę.

Inne czynniki , takie jak: wzrost miły dla ucha głos, szczery uśmiech i charyzma mają znaczenie wtedy, gdy osobiście nie znamy kandydata. Widzimy go tylko na plakatach, w telewizji, w trakcie okazjonalnych spotkań wyborczych. Wtedy wybieramy kandydata wyższego, z szerokim mocno zarysowanym podbródkiem, o niskim melodyjnym głosie i szerokim miłym uśmiechu.Okazuje się, że niewielkie znaczenie ma co mówi, a kluczowe jak mówi.

Pewnie ile badań , tyle opinii i kryteriów. Jest jednak coś , co powtarza się w każdej analizie , badaniu i rozmowach z wyborcami. Wszyscy podkreślają, że polityka ma niewiele wspólnego ze zdrowym rozsądkiem. Decydują emocje, a Polak częściej głosuje  przeciw , niż za.

A Wy jak uważacie?

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.