Agnieszka Markiewicz kandydatem na burmistrza Złotoryi

Markiewicz Agnieszka
Markiewicz Agnieszka

Mamy pierwszego kandydata na stanowisko burmistrza w Złotoryi – to Agnieszka Markiewicz, rodowita złotoryjanka, ekonomistka, wieloletnia nauczycielka  i były dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych. 

„Jesteśmy przekonani, że Agnieszka Markiewicz to najbardziej kompetentny kandydat na burmistrza miasta z takim potencjałem, jaki ma Złotoryja – jako świetna ekonomistka z doświadczeniem w m.in. pozyskiwaniu środków unijnych może otworzyć nowy rozdział w rozwoju miasta” – mówi Jacek Karwan, Przewodniczący Zarządu PiS w Złotoryi.

Urodziła się w Złotoryi, ukończyła studia ekonomiczne na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, od lat jako nauczyciel zawodów ekonomicznych i hotelarskich uczy i inspiruje młodzież w Zespole Szkół Zawodowych. W latach 2008-2012 sprawowała funkcję dyrektora ZSZ. Co udało jej się zrobić przez ten czas? Przede wszystkim zmodernizować szkołę pod względem bazy dydaktycznej (w tym komputerów i środków dydaktycznych) - otwarto nowoczesne pracownie: budowlaną, informatyczne, hotelarską.

– Agnieszka jest osobą bardzo aktywną, zadaniową, otwartą na innych – mówi Anna Melska, Przewodnicząca Komisji Oświaty i Sportu w  Powiecie Złotoryjskim. Podczas jej pracy jako dyrektor szkoły ważny był dla niej m.in. komfort niepełnosprawnych uczniów. Podjęła się wielu działań umożliwiających naukę uczniom niepełnosprawnym, między innymi – ze względu na nich przeniosła bibliotekę szkolną z 1. piętra na parter i dostosowała szkolną toaletę do ich potrzeb. Przede wszystkim jednak Zespół Szkół Zawodowych pod jej okiem bardzo się rozwinął – m.in. dzięki pozyskaniu przez Agnieszkę środków unijnych. Jest jednym z najlepszych specjalistów w tym zakresie w Złotoryi. Potrzebujemy dobrych ekonomistów – dodaje Anna Melska.

Markiewicz w Zespole Szkół Zawodowych zainicjowała realizację między innymi takich projektów, jak: Przyjazna Szkoła, Szkoła Kluczowych Kompetencji, Być przedsiębiorczym,Modernizacja Kształcenia Zawodowego oraz program Leonardo Da Vinci, który zapewniał uczniom szkoły zagraniczne staże zawodowe.

– Decyzję o wyborze Agnieszki Markiewicz jako naszego kandydata na burmistrza Złotoryi wybraliśmy jednogłośnie – mówi Jacek Karwan, Przewodniczący Zarządu PiS. Nie mamy wątpliwości, że właśnie takiej osoby Złotoryja potrzebowała od lat –kompetentnej, wykształconej, doskonale zorganizowanej i przede wszystkim pełnej pomysłów na rozwój i promocję miasta. Potrzebujemy dobrego ekonomisty, który efektywnie zrealizuje projekty, na które złotoryjanie czekają od lat. To świetna specjalistka, a przy tym żona i matka trójki dzieci, która doskonale rozumie potrzeby rodzin w naszym mieście.

Sama kandydatka natomiast podkreśla, że najważniejszy jest dla niej rozwój Złotoryi i stworzenie miejsca do dyskusji dla wszystkich grup mieszkańców.

– Złotoryja to miasto z olbrzymim potencjałem, zarówno w zakresie rozwoju gospodarczego, jak i turystyki – podkreśla Agnieszka Markiewicz. Ten potencjał od lat jest niewykorzystany. Chcę, żeby nasze piękne miasto było przestrzenią, w której młodzi ludzie będą chcieli zostać, założyć rodziny, czuć dumę z tego, że tu mieszkają. Do tego potrzeba stworzenia dla nich odpowiednich warunków i szans na rozwój. Złotoryja to doskonałe miejsce na wypoczynek, malownicza, piękna przestrzeń dla turystów, którzy przyczyniliby się do  rozwoju i promocji  miasta. Chcę zaprosić do dialogu wszystkie grupy mieszkańców i być głosem tych, którzy tak jak ja kochają to miasto, urodzili się tu i są lokalnymi patriotami – dodaje kandydatka na burmistrza.

PIS Złotoryja
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.