Złotoryja - zgłoś problem radnym!

Złotoryja-zgłoś problem radnym
Złotoryja-zgłoś problem radnym

Złotoryjscy radni zaprzęgli Internet do kontaktu z mieszkańcami. Kilka dni temu powstała grupa na facebooku "Złotoryja-zgłoś problem radnym"

Twórcy grupy informują:

Grupa jest poświęcona poprawie kontaktu Mieszkańców naszego Miasta z radnymi. Można wrzucać zdjęcia spraw które Was nurtują w Złotoryi i robić sondaże na dane tematy. Będziemy dyskutować nad Waszymi problemami i przekazywać je do Urzędu Miasta. W grupie mamy już kilku radnych którzy będą zaangażowani w rozwiązywanie Państwa problemów czy spraw które uważają Państwo za ważne dla Mieszkańców i Złotoryi. W dobie internetu to też jeden z elementów kontaktu Mieszkańców z radnymi.

Mogę ze swojej strony obiecać, że większość a mam nadzieję, że wszystkie Wasze problemy związane z Naszym Miastem znajdą się u radnych w interpelacjach, a najważniejsze będą omawiane na komisjach i sesjach rady Miejskiej. - informuje radny Paweł Maciejewski.

Ilość członków grupy rośnie lawinowo. Po kilku dniach jest już ich 950. Co najważniejsze mieszkańcy Złotoryi piszą o swoich problemach:

Co z rewitalizacją podwórka pomiędzy Rynkiem, Boh. Getta i Klasztorną? Ten "plac zabaw" postawiony pomiędzy śmietnikami miał zostać przeniesiony i doposażony - takie były obietnice. Nadmienię, że petycja w tej sprawie została złożona w 2015 r. Dodam też, że w tej chwili teren służy do wyprowadzania psów, po których większość właścicieli nie raczy posprzątać!

Cały problem tkwi tylko i wyłącznie w sygnalizacji świetlnej, która według nie tylko mojej opinii generuje zatory w Złotoryi. 

Nie wiem dlaczego kolejny raz obietnice i plany budowy ul. Leszczyńskiej poszły do kosza. Znów ważniejsze jest inne osiedle, które powstało znacznie później. My też płacimy podatki w tym mieście!Problem jest ogromny kiedy pada deszcz ale nie tylko ostanie suche lata powodują unoszenie się dużej ilości pyłu, który wdychają nasze dzieci wracając ze szkoły lub bawiąc się na podwórku...

To tylko niektóre z problemów, sygnalizowanych przez mieszkańców, o których można przeczytać w tej grupie. Niektórzy z członków są nieco sceptyczni:

Wierzycie że ta strona coś zmieni ? Ja już do Pana Pawła Maciejewskiego pisałam trzy razy o dwie rzeczy . Efektów nie widać tak jak i odpowiedzi

Zapewne nic nie zmieni ale chociaż radni dowiedzą się o zwykłych normalnych problemach mieszkańców.

Oj ta strona szybko zostanie usunięta jak tak będą spływać problemy miasta

Jednak nie mają racji bo radni, już po kilku zaledwie dniach, wykorzystują swoje możliwości działania czyli interpelacje. Radny Paweł Maciejewski skierował wczoraj do Burmistrza interpelację na piśmie dotyczącą niektórych z problemów opisywanych przez mieszkańców:

  1. Proszę w imieniu Mieszkańców o ustawienie dwóch toalet zwanych toi toi na cmentarzu komunalnym w Złotoryi. Z uwagi na bardzo dużą ilość ludzi odwiedzających groby swoich bliskich, ustawienie toalet zwiększy komfort naszych Mieszkańców. 
  2. Proszę o podjęcie działań zmierzających do wyłączenia sygnalizacji świetlnej na ul. Staszica i Wojska Polskiego na czas budowy ronda. W chwili obecnej przejazd przez skrzyżowanie z sygnalizacją w godzinach szczytu jest strasznym wyzwaniem, tworzą się ogromne korki, które również wpływają negatywnie na prace związane z budową ronda. W imieniu Mieszkańców, zwracam się o zainteresowanie tym tematem. Mając również na uwadze, że w tej okolicy znajduje się Ośrodek szkolno-wychowawczy. 1 tu Mieszkańcy liczą na pomoc Straży Miejskiej podczas przechodzenia dzieci przez przejście dla pieszych.
  3. Proszę o zamontowanie lamp oświetleniowych na ul. Kamiennej. Na dzień dzisiejszy spacer w\w ulicą jest możliwy tylko z latarką w' reku a nie o to chyba chodzi w dzisiejszych czasach. Powrót do domów w godzinach wieczornych na ul. Kamiennej jest bardzo niebezpieczny, brak asfaltu, dziury w drodze i jeszcze ta straszna ciemność. Panie Burmistrzu jedna góra dwie lampy w zupełności wystarczą i życie Osób tam mieszkających zmieni się na lepsze i bardziej bezpieczne.
  4. W imieniu Mieszkańców ul. Rynek 47 proszę o interwencję w' sprawie występującej tam dużej ilości gryzoni (szczury). Mieszkańcy informują, że gryzonie w-chodzą do wózków dziecięcych stojących na klatkach schodowych, co stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia dzieci i wszystkich Mieszkańców. Proszę ze względu na duże zagrożenie dla mieszkających tam dzieci, o podjęcie niezwłocznej kontroli w\w gryzoni i przeprowadzenie deratyzacji.

Według prawa musi dostać odpowiedź na piśmie z informacją jak te problemy rozwiąże, lub nie, władza wykonawcza czyli Burmistrz.

Zachęcamy mieszkańców do informowania radnych o swoich problemach tą drogą. Radni zobowiązali się do działania więc będziemy mogli ich rozliczyć pod koniec kadencji. 

Grupa Złotoryja- zgłoś problem radnym!

Zdjęcia  zostały przesłane przez mieszkańców do grupy. Ilustrują problemy sygnalizowane przez mieszkańców.tekstTo pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.