Wolontariat w RPK Złotoryja !

RPK w Złotoryi Fot. Archiwum własne
RPK w Złotoryi

Ostatnio panuje moda na analizowanie oświadczeń majątkowych osób sprawujących odpowiedzialne funkcje w naszej małej miejscowości. Spore zdziwienie wzbudza analiza takiego oświadczenia prezesa RPK - Wiesława Świerczyńskiego. Wynika bowiem z niego, że swą funkcję pan prezes sprawuje w ramach wolontariatu, nie pobierając za to żadnego wynagrodzenia.

W oświadczeniu majątkowym za rok 2016 deklaruje , że prezesem jest od 14 stycznia 2016 roku. Składa je w Urzędzie Miejskim 28 kwietnia 2017. Jako miejsce zatrudnienia podaje Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunalne w Złotoryi, doprecyzowując, że pełni funkcję prezesa zarządu i dyrektora naczelnego. Ujawnia zasoby pieniężne ,  majątek trwały i zaciągnięte zobowiązania.

W żadnym jednak punkcie nie ujawnia dochodów, które uzyskał w 2016 r. Czyżby pracował za darmo? Postawa godna podziwu, tylko  czy do końca zgodna z prawem? Może dlatego we wszystkich możliwych miejscach pokazuje się wiceprezes, który jak wynika z jego oświadczenia, pobiera za to wynagrodzenie.

Ważny jest w tym również element podawania takiego przekazu  do wiadomości publicznej w sposób jasny i zrozumiały. Jeśli ktoś nie podaje dochodów, mimo że jest zatrudniony, powinien , naszym zdaniem, jakoś to wyjaśnić, bo inaczej rodzą się pytania i uzasadnione chyba wątpliwości? Tym bardziej, że podpisem poświadcza prawdziwość podawanych informacji.

OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE

źródło BIP Złotoryja
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.