Wicestarosta jest zbędny

Sudoł Józef Fot. Archiwum własne
Sudoł Józef

Tak uważa radny Józef Sudoł, który sam wiele lat pełnił funkcję wicestarosty.

W związku z wprowadzaniem zmian w statucie radny Józef Sudoł wystąpił z wnioskiem o znaczące zmiany w statucie Powiatu Złotoryjskiego.  Proponował, aby zrezygnować z jednego zastępcy przewodniczącego Rady Powiatu. Radny uważa, że przy tak niewielkiej ilości radnych dwóch zastępców przewodniczącego jest niepotrzebnych.

Wnioskował również o likwidację etatu wicestarosty. Przez wiele lat pracowałem w powiecie i wiem, że takie rozwiązanie jest możliwe do wprowadzenia. Nie zmniejszy w niczym zdolności do funkcjonowania powiatu. Przypomnijmy, że radny Józef Sudoł wiele lat pracował na etacie wicestarosty.

Radny zaproponował, aby te zmiany wprowadzić od przyszłej kadencji. Uważał, że nie będzie to ustawianie pracy nowej radzie ponieważ  skład rady powiatu nie zmienia się zbytnio w kolejnych kadencjach.

Komisja statutowa zaopiniowała wniosek radnego negatywnie. Przedstawiła zmiany w statucie wprowadzające, między innymi, możliwości przekazywania informacji radnym drogą elektroniczną. Ustalono inicjatywę uchwałodawczą dla zarządu, przewodniczącego rady, komisji i trzech radnych oraz opisano procedurę wprowadzania projektów uchwał pod głosowanie - uchwałaTo pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.