Remont drogi powiatowej w Twardocicach

Jamróz Bogdan Fot. Archiwum własne
Jamróz Bogdan

19 września 2019 Rada Gminy Pielgrzymka podczas sesji nadzwyczajnej podjęła decyzję o udzieleniu pomocy Powiatowi Złotoryjskiemu poprzez sfinansowanie wkładu własnego  do zadania pn.: „Remont drogi powiatowej nr 2613D Pielgrzymka- Twardocice” w związku z uzyskaniem przez Powiat Złotoryjski dofinansowania na to zadanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 2.150.836,00 zł.

Wcześniej podczas poniedziałkowego posiedzenia Komisji ds. Budżetu i Finansów odbyła się żywiołowa dyskusja czy Rada Gminy powinna ze swojego budżetu oddawać środki do budżetu powiatu. Na terenie Gminy Pielgrzymka występuje wiele potrzeb z zakresu zadań własnych Gminy, także wiele dróg gminnych czeka na remont, o których sfinansowanie zabiegają radni od wielu lat. Obecny na posiedzeniu komisji Kierownik Powiatowego Zarządu Dróg stwierdził, że w budżecie Powiatu na inwestycje remontowe dróg nie przewidziano żadnych środków i wykorzystanie dotacji rządowej jest możliwe tylko pod warunkiem pokrycia przez Gminę pozostałych 50% wartości inwestycji, czyli kwotę 2.150.000zł.

W dyskusji przeważył argument, że z dróg powiatowych na terenie naszej gminy korzystają wszyscy mieszkańcy i nie jest dla nich istotne czy to jest droga gminna, czy powiatowa i jedyną szansą na remont tej drogi jest pokrycie wkładu własnego Powiatu przez Gminę.

 

Bogdan Jamróz

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.