Pytania i interpelacje na V sesji Powiatu Złotoryjskiego!

Melska Anna, Rada Powiatu Złotoryjskiego
Melska Anna, Rada Powiatu Złotoryjskiego

V sesja Rady Powiatu Złotoryjskiego - 28.02.2019 r.- interpelacje i zapytania radnych-radna Melska zwróciła uwagę na niekompletną informacje przed sesją  dotyczącą szczególnie braku załączników- konkretnie  protokołów z kontroli w szpitalu, wykonanych przez PIP, NFZ I SANEPiD.

 Stwierdziła, że są to informację bardzo ważne, szczególnie z uwagi na niepokojące informacje dotyczące  braków personelu średniego (pielęgniarek) , co naraża zdrowie i życie pacjentów, a także obciąża dodatkową odpowiedzialnością pielęgniarki zatrudnione na poszczególnych oddziałach.

Na zakończenie radna Melska powiedziała:

„Proszę Zarząd o przekazywanie pełnych informacji dotyczących działalności szpitala, bo są to bardzo ważne rzeczy, o których, myślę, powinniśmy wiedzieć . I w związku z tym pytanie : dlaczego radni nie otrzymali informacji, chociaż były albo powinny być w posiadaniu pana starosty?

„Druga kwestia to prośba mieszkańców ulicy Słowackiego o pomoc w zwalczaniu szczurów, które w godzinach wieczornych systematycznie odwiedzają osiedlowe śmietniki. Zwrócili się do pana burmistrza, nie mogli tam porozumieć się, więc proszą nasze służby o pomoc w tej sprawie”

„Proszę także o informację,  jaki jest koszt zmian organizacyjnych , które będą obowiązywały w starostwie od dzisiejszego dnia i dlaczego wniosek w sprawie powołania komisji inwentaryzacyjnej nie został zrealizowany do dnia dzisiejszego”.

Mamy nadzieję, że odpowiedzi na powyższe pytania uzyskamy 28 marca, choć nie wydaje się, aby były to kwestie, na które nie można by odpowiedzieć od razu.

Na sesji padło również wiele pytań dotyczących szpitala - o tym szczegółowo jutro!

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.