Zdalne posiedzenia radnych

komisje online Fot. Archiwum własne
komisje online

Złotoryjscy radni, jako pierwsi w powiecie złotoryjskim, kontynuują pracę samorządową online. Dzięki aplikacji Zoom i umiejętnościom informatyka Urzędu Miasta, Piotra Rewiga, wczoraj przeprowadzili online komisje, a dzisiaj o godzinie 11.00 odbędzie się zdalna sesja. 

Podczas komisji gospodarczej, radny Paweł Maciejewski zwrócił się z propozycją, aby wprowadzić obowiązek noszenia maseczek podczas zakupów i wyjść z domu. Zwrócił się też do burmistrza z pytaniem czy możliwe jest odkażanie przestrzeni miejskiej? Propozycję radnego poparł doktor Jan Bednarczyk ze złotoryjskiego szpitala. W swojej wypowiedzi podkreślił, że obecnie największym problemem są bezobjawowi nosiciele. Noszenie maseczek znacznie redukuje przedostawanie się koronawirusa do otoczenia.

Radna Barbara Zwierzyńska Doskocz zaproponowała, aby nie nakazywać tylko zaapelować do mieszkańców o noszenie maseczek podczas wyjść. Proponowała również by dostarczyć maseczki seniorom. Burmistrz wyraził obawę, że może to być zachęta dla seniorów do wychodzenia z domu.

Burmistrz Robert Pawłowski odpowiedział, że nie ma możliwości prawnej wprowadzania większych restrykcji epidemiologicznych niż odgórne. Na razie rząd nie prowadził takiego nakazu. Dostarczenie maseczek seniorom może ich zachęcić  do wychodzenia z domu. Odkażanie przestrzeni miejskiej jest bardzo kosztowne. Na na terenie miasta nie stwierdzono do tej pory przypadków zarażenia koronawirusem, więc nie ma wielkiego uzasadnienia tych działań. Zdaniem burmistrza największe ogniska zarażeń tkwią w placówkach służby zdrowia i komunikacji miejskiej. Dodał też, że wkrótce zostanie przeprowadzona dezynfekcja przystanków autobusowych. 

tekst
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.