Kto decyduje o podwyżkach cen wody i ścieków?

Rada Miejska w Złotoryi - kadencja 2014-2018 Fot. Archiwum własne
Rada Miejska w Złotoryi - kadencja 2014-2018

Na wczorajszej komisji gospodarczej radny Wilczyński Waldemar  złożył  wniosek o odstąpienie od głosowania uchwały, dotyczącej nowych cen wody i ścieków, przygotowanej przez burmistrza.


Zaopatrzenie w wodę oraz odprowadzanie ścieków są zaliczane do podstawowych zadań władzy i administracji publicznej – zadań własnych gminy.

Wniosek o podwyżkę taryf składany jest na ręce burmistrza, aby ten zgodnie z   ustawą o samorządzie gminnym:
  • sprawdził, czy taryfy i plan zostały opracowane zgodnie z przepisami ustawy oraz zweryfikował koszty pod względem celowości ich ponoszenia;
  • przygotował projekt uchwały rady gminy.

Ostatni wniosek złożony przez RPK  burmistrz Robert Pawłowski   zaakceptował i przygotował uchwałę o podwyżkach taryf wodnych na sesję.

Na wczorajszej komisji gospodarczej radny Waldemar Wilczyński złożył  wniosek o odstąpienie od głosowania uchwały przygotowanej przez burmistrza.   Za odrzuceniem złożonego przez burmistrza Roberta Pawłowskiego projektu uchwały głosowali radni: Irena Mundyk, Andrzej Kocyła, Waldemar Wilczyński, Bogdan Łoś, Józef Banaszek, Łukasz Łuniewski, Stanisław Pazera. Wstrzymał się radny Adam Bartnicki. Za podwyżkami głosowali: Dariusz Dobosz, Franciszek Słaby, Władysław Grocki i Marcin Gagatek.

Nawet jeżeli Rada nie podejmie tej uchwały, taryfy, zweryfikowane przez burmistrza Roberta Pawłowskiego , wejdą w życie po upływie 70 dni od dnia złożenia wniosku ale mieszkańcy, będą wiedzieć kto zatwierdził podwyżki.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.